Uudis

Uus Eesti kinnisvaraportaal meelitab oma kodu müüma: lase teistel hinnata, palju kodu maksab

kinnisvara24.png

Hiljuti alustas tegevust uus kinnisvaraportaal Kinnisvara24, mis püüab uute funktsioonidega senised kinnisvaraveebid üle trumbata. Näiteks saab maakleritele jätta hinnanguid või lasta oma kodu teistel hinnata.

Uue portaali üks loojaOtt Heidmetsvõrdleb selle tegemistIT-ettevõtetega nagu Transferwiseja Taxify. “Kinnisvara24 sai alguse sarnaselt paljude teiste Eesti tuntud IT lahendustega 1,5 aastat tagasi tõdemusest, et traditsiooniliste kinnisvaraportaalide ärimudelid ja kasutajatele pakutav funktsionaalsus ei ole kaasas käinud internetimaailma arenguga. Internetis oma pildi avaldamise eest raha maksta, eriti kui seda pilti ei saa isegi muuta, tundus vale,” teatas Heidmets. Kinnisvara24 järgmise aasta eesmärk on külastajate arvu poolest jõuda ette traditsioonilistest kinnisvaraportaalidest.

Müügi- või üürikuulutuse lisamine käib poolautomaatselt

Erinevalt praegustest lahendustest on portaali lisatud süsteem, mis kogub erinevatest avalikest andmebaasidest objekti kohta informatsiooni ning selle abil täidab kuulutuse poolautomaatselt ära. Ühe vajutusega laetakse alla info Ehitisregistrist, mis sisaldab katastritunnust, maa sihtotstarvet ning muud informatsiooni.

Müügikuulutuse juures on võimalik hind määrata vastavalt Maa-ameti hinnastatistika andmebaasile, mis näitab ära viimase kuue kuu tehingute keskmise summa. Andmebaas võtab arvesse asukohta ning objekti suurust ning muud olulist infot. Kuulutust lisades on kasutajal võimalik pilte redigeerida. Kasutaja saab eelnevalt ära valida konkreetsed kuupäevad, mil on ta vaba objekti näitamiseks huvilisele.

Elu on lihtsamaks tehtud ja neil inimestel, kes soovivad kinnisvara müümisel või üürimisel kasutada maakleri abi. Kinnisvara24 on võimalik maaklereid hinnata. Heidmets võrdleb maakleri valimist hotelli või söögikohtade valimisega, kus on hindamissüsteemid juba pikalt kasutusel.

Kinnisvara Tinder

Lisaks juba kirjeldatule on portaalis “meelita mind kolima” funktsioon, mis kohati sarnaneb populaarse kohtinguäpi Tinderiga. “Pakume inimestele võimalust lasta teistel kasutajatel hinnata nende kodu. Meelita mind kolima rubriik on mõeldud kodudele, mille omanikel ei ole otsest vajadust müüa, kuid kes soovivad teada, mis nende kodu täna väärt võiks olla ning sobiva hinna puhul on valmis tehingut tegema. Ühest küljest võiks need olla inimesed, kes on mõnda aega tagasi ostnud nö. halli karbi, ise seal kõvasti vaeva näinud ja nüüd soovivad teada, mis nende kodu hind oleks. Teisalt inimesed kes on tükk aega tagasi teinud oma tehingu ja soovivad saada hinnangut tänasele turuväärtusele,” täpsustas Heidmets.

Sihtgrupiks pole ainult ostjad-müüjad, vaid ka kinnisvaraga rahul olijad

Kinnisvare24 loojad on sisustus- ja sisekujundusblogija Miramii ning Ott Heidmets. Miramii veab portaalis sisupoolt ning Heidmets vastutab IT ja müügi eest. Heidmetsa sõnul on nende ärimudel ning sihtgrupp võrreldes seniste kinnisvaraportaalidega erinev.“Me ei küsi kuulutuse avaldamise eest raha ja erinevalt traditsioonilistest kinnisvaraportaalidest pakume igapäevast huvitavat sisu regulaarselt mitte ainult neile, kes parajasti kodu vahetavad vaid ka neile, kes tahavad kodu värskendada,” sõnas Heidmets Geeniusele antud intervjuus.

Uue portaali loomisega seotud tiim toob välja, et kodu vahetab iga aasta väga piiratud arv inimesi, oma kodu väikeste nüansside läbi uueks muutmise vastu tunneb huvi väga suur osa ühiskonnast. Senise versiooni väljatöötamise kallal nähti vaeva terve aasta, kuid arendusprotsess kestab veel edasi.

Kinnisvara24 lehel ning portaali sotsiaalmeediakanalites jagatakse igapäevaselt uut infot sisustusmaailmast, mille abil saab oma kodu lihtsasti värskendada.

Foto: kinnisvara24.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.