Uudis

Uus IT-minister: Kaalume e-valimiste lõpetamist, kui see ei pea vastu “kõige kõvematele testidele”

Tulevane väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik.Foto: Scanpix

Täna peetud pressikonverentsil teatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministrikandidaat väliskaubandus- ja IT-ministri kohale Marti Kuusik, et võimalik uus koalitsioon on võtnud eesmärgiks välja selgitada e-valimiste turvalisuse.

Kuusiku sõnul tehakse e-valimistele “kõige kõvemad testid” veendumaks, kas see on turvaline ning kui need ei õnnestu, siis kaalub koalitsioon e-valimiste lõpetamist.

Võimalik uus minister ei puudutanud teemat pressikonverentsil detailsemalt, kuid andis mõista, et e-valimiste uskumise tralli võiks ära lõpetada.

“Paneme (e-valimistele –  toim.) lõplikult templi peale, kui peab kõik testid vastu, siis kasutame edasi, kui ei pea siis kaalume lõpetamist,” ütles Kuusik.

E-riik peab saama loogilisemaks ja mobiilisõbralikumaks

Infoühiskonna ja e-riigi osas rõhutas Kuusik, et e-riik peab saama veel loogilisemaks, lihtsamaks ja mobiilisõbralikumaks.

Lisaks soovib ministrikandidaat, et eesti keel jääks veel väga pikkadeks aegadeks maailma kultuuriruumi alles ning seda üritatakse saavutada tänu keeleõppe mobiiliäpile, mille kohta seisab punkt ka koalitsioonilepingus.

Eesti keele jätkamise nimel nähakse olulise punktina seda, et digiruumis ehk programmides, äppides ja operatsioonisüsteemides oleks võimalus valida eesti keel. Eesti keele kasutamise võimaluse üle arutlesid tänavu jaanuaris peaminister Jüri Ratas ja Apple’i tegevjuht Tim Cook.

IT-töötajate sisserännet ei lõpetata

Vastuseks IT-ettevõtja Ragnar Sassi sõnavõtule kinnitas Kuusik, et sisserändepoliitika puudutab ka IT-d. Samas tõi ta ka välja, et kõrgelt haritud IT-töötajate sisseränne ei muuda meie elukvaliteeti ega kultuuriruumi.

“Vale on arusaamine, et EKRE on pimedalt takistuseks majanduslikule arengule. Vastupidi, EKRE minu arusaamisel ei tee mitte mingisuguseid takistusi, et tuua siia kõrgelt haritud IT-spetsialiste,” ütles Kuusik.

Marti Kuusik on Rakverest pärit kolme lapse isa. Ta on pikalt töötanud panganduses ning viimastel aastatel töötas luuredroone arendavas ettevõttes Threod Systems. Seni parteitu Kuusik tegi täna teatavaks, et eilse päeva seisuga kuulub ta EKRE liikmete nimekirja.

Loe ka Kuusiku intervjuud Geeniusele siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.