Uudis

Uus kinnisvaraäpp Maakler arvutab välja sinu kodu turuväärtuse

Hiljuti sattus populaarne kinnisvaraportaal KV.ee hinnatõusu tõttu maaklerfirmade turmtule alla, mille tulemusel eemaldasid mitmed suured kinnisvarabürood portaalist oma kuulutused. Vabaks jäänud turuosa üritab aga endale haarata mobiilirakendus Maakler.ee.

Rakenduse näol on justkui tegemist tavalise kinnisvararakendusega: sealt võib endale ostmiseks või üürimiseks leida sobiliku maja, korteri või äripinna. Erinevate kihtide all on peidus aga mitmeid huvitavaid võimalusi, mis rakendusele hulgaliselt lisaväärtust pakuvad.

Rakenduse abil on võimalik näha korteri või maja turuväärtust.

Üks huvitavamaid võimalusi rakenduses on vaadata konkreetse kinnisvara turuväärtust. Seega on võimalik näha, et kui maakler küsib korteri eest üüri 500 eurot, siis kas see turu tegeliku seisuga kooskõlas või on tegemist väga hea või väga halva pakkumisega.

Rakenduses oleva info kohaselt arvutab turuhinna algoritm, kasutades selleks erinevaid registriandmeid ning muid faktoreid. Turuhind näitab nii müügi- kui ka üürihindu, seda ka majade puhul, kus parasjagu ühtegi kinnistut müügile või üürile anda ei ole. Seega saab igavamal pärastlõunal uurida, kas maksid oma korteri eest liiga palju või just parasjagu.

Turuväärtuse arvutamine võib mitmel juhul mööda panna

Hinda ümbritsev lilla ring peaks näitama seda, kui usaldusväärsed andmed on, sõltuvalt sellest, kui suurele hulgale vajalikule informatsioonile rakendus ligi pääses.

Geeniuse test näitas, et üürihinna arvutamine paistab siiski tihtipeale mitmesaja euroga möödas olevat. Võrdlesime erinevate inimeste üürikorterite reaalsete tehingute andmeid Tallinnas ja Tartus nendega, mida pakkus äpp. Tulemus oli, et äpp pakkus turuväärtuseks alati kõrgemat summat kui reaalne tehing.

Valikus on üsna suur hulk erinevat kinnisvara.

Rakendus pakub ka võimalusi märkida mingid piirkonnad meeldivaks, et saada teateid, kui lisandub uusi objekte

Rakenduses paistab olevat üsna suur hulk erinevaid müügi- ning ostukuulutusi, kuid need on pärit maakleritelt, kellega tehingu sõlmimisel kaasneb harilikult ka lepingutasu. Seega inimestele, kes otsivad otse omanikult pakkumisi, tasub vaadata mujale.

Samuti pole rakenduses võimalust otsida korraga nii üüri- kui ka müügikuulutusi. Kasutajal tuleb valida neist üks.

Soovi korral saab mõne piirkonna endale meeldivaks märkida.

Rakendust on mugav kasutada ning selle lisafunktsioonid pakuvad midagi, mida võivad mitmed koduotsijad vajada. Siiski jääb mulje, et rakendus ei ole oma sisult veel päris seal, kus on suuremad kinnisvaraportaalid, seega tasub lisaks rakenduse kasutamisele kuulutusi kindlalt otsida ka teistest portaalidest või näiteks Facebooki gruppidest.

Rakendus on saadaval vaid Androidile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.