Uus oranži rihmaga Watch Ultra: Samsung toob turule kaks uut nutikella ja juhtmevabad kõrvaklapid

Samsung avalikustas uued nutikellad ja kõrvaklapid.Foto: Geenius

Samsung avalikustas koos uute volditavate telefonidega ka uued nutikellad ja kõrvaklapid. Turule tuleb uus Galaxy Watch 7 ja esimest korda ka Galaxy Watch Ultra. Lisaks ka juhtmevabad kõrvaklapid Galaxy Buds 3 ja Galaxy Buds 3 Pro.

Samsung Eesti koolitusjuhi Alari Pennari sõnul on ilmselt suurim uuendus kantavate seadmete kategoorias Galaxy Watch Ultra, mis on tavalisest nutikellast pisut suurem, vastupidavam ja kauakestvama akuga ning mis on mõeldud aktiivse eluviisiga inimestele.

Mõlema kellaga saab jälgida erinevat tervise- ja treeninginfot, näiteks mõõta kehakoostist, teha EKG-d ja mõõta vererõhku. Treeningu huviliste jaoks on olemas spetsiaalne võistlusrežiim, mis näitab eelmise treeningu tulemusi ja progressi.

Turul on uus oranži rihmaga Watch Ultra

Kahest kellast võimsam on Galaxy Watch Ultra, millel on 47 mm numbriplaat ja mis on oma disainilt teistest Samsungi kelladest kandilisem. Seadmel on 10 ATM veekindlus ja selle võib viia kuni 100 meetrit alla merepiiri ja kuni 9 kilomeetrit üle merepiiri.

Seadmel on ka triatleetidele ja duatleetidele mõeldud lahendus, millega saab korraga mõõta mitut treeningut ja neid ei pea viimase lõppedes eraldi käivitama.

Lisaks on kellal programmeeritav nupp, mida saab seadistada mõne konkreetse tegevuse jaoks, näiteks jooksutreeningu alustamine või mõni muu funktsioon. Päeval suudab seadme ekraani eredus minna kuni 3000 nitini ja öösel lülitub see automaatselt öörežiimile.

Samuti on kellal olemas häiresignaal, mille saab aktiveerida, kui kandja on sattunud õnnetusse. Galaxy Watch Ultra aku kestab kuni 100 tundi ja sellega saab energiasäästurežiimi kasutades treenida kuni 48 tundi järjest.

Galaxy Watch 7 kellast tuleb müügile kaks mudelit. Üks on 44 mm ja teine 40 mm numbriplaadiga. Seadmele on lisatud uuendatud GPS-süsteem, mis pakub täpsemat asukohatuvastust ka tiheda hoonestusega alal. Lisaks on kella uus protsessor tootja sõnul eelkäijaga võrreldes kolm korda kiirem ja 30% energiasäästlikum.

Samsungi kahe tavalise nutikella hinnad on mullustega võrreldes samaks jäänud. Väiksema Watch 7 hind algab 319 eurost ning suurema hind 349 eurost. Galaxy Watch Ultra maksab 699 eurot.

Kõrvaklapid on hinnas kasvanud

Samsung avalikustas ka kaks paari uusi kõrvaklappe: Galaxy Buds3 ja Galaxy Buds3 Pro. Suurimad värskendused klappidel on sarnaselt teiste uute seadmetega seotud tehisintellektiga.

Näiteks saab klappidega kasutada tõlkefunktsiooni Interpreter, mis tõlgib muukeelses loengus viibides teksti kasutajale arusaadavasse keelde. Eestlaste jaoks siis näiteks mõnest muust keelest inglise keelde.

Tootja sõnul kestavad tavalised kõrvaklapid ühe laadimisega heliisolatsiooniga muusikat kuulates kuni 5 tundi ja toosiga koos kuni 24 tundi. Ilma ANC-ita on need numbrid vastavalt 6 ja 26 tundi.

Buds Prod kestavad ANC-i kasutades kuni 6 tundi ja koos toosiga kuni 26 tundi. Ilma aktiivse heliisolatsioonita muusikat kuulates kestavad klapid ühe laadimisega 7 tundi ja koos toosiga 30 tundi.

Klappidega saab kasutad häälkäsklusi erinevate funktsioonide kasutamiseks ning adaptiivset ekvalaiserit ja heliisolatsiooni, mis kohandavad klappidest tuleva heli vastavalt taustamürale. Galaxy Buds3 Pro on kummiotstega, kuid tavalistel Budsidel neid seekord ei ole. Mõlemad kõrvaklapid on saadaval hõbedast ja valget tooni.

Mõlemad mudelid on kolm aastat tagasi turule jõudnud Buds2 generatsiooniga võrreldes saanud hinnatõusu. Buds3 klapid maksavad 179 eurot ja Buds3 Prod 249 eurot. Kõik seadmed on eeltellimiseks saadaval 10. juulist ja saabuvad poodidesse 24. juulil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.