Uudis

Uus rekord: eestlased ostsid mais 8,4 miljoni euro eest telefone

Käesoleva aasta maikuus müüdi turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel Eesti jaeturul 30 900 mobiiltelefoni väärtusega 8,4 miljonit eurot.

Nutitelefone müüdi selle aasta mais Eesti jaeturul GfK statistika alusel 25 200 tükki väärtusega 8,2 miljonit eurot. Seega ulatus nutitelefonide jaemüügi kasv mais aprilliga võrreldes pea 13% ja müügikäive 5%-ni.

Mobiiltelefonide müük kasvas samuti mullu sama ajaga võrreldes, tänavu osteti 700 uue telefoni võrra ja ligi poole miljoni euro eest enam.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on selle aasta esimese viie kuu Eesti jaeturu mobiiltelefonide müük võrreldes eelmise aasta sama perioodiga jätkuvalt languses. “Maikuu on siiski käesoleva aasta rekordkuu nii müüdud telefonide arvult kui ka ostuks kulutatud summa poolest,“ ütles Seema.

“GfK andmetel soetasid eestlased mais 3800 telefoni rohkem kui aprillis ja 3500 rohkem kui märtsikuus. Mais pöördus kogu jaemüük tõusule. Ostetakse aktiivselt nii kinnisvara, autosid kui ka telefone,” rääkis Seema. Ta lisas, et mai telefonimüüki mõjutasid koolilõpetamised, mil nutitelefone kingiti lõpetajatele.

“Telefonide keskmine hind tõusis GfK andmetel aastaga 3,8%. Lisaks on inimesed hakanud eelistama kallimaid mudeleid kui mullu samal ajal,” ütles Seema ja lisas, et Tele2 enimmüüdud telefonimudelite esikümnest pooled maksid rohkem kui 500 eurot.

GfK jaeturu-uuringu kohaselt oli jaemüügiturul keskmine nutitelefoni ostuhind 325 eurot, Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 254 eurot.

Tootjaid pole vähe

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu märkis, et kuigi võiks arvata, et Eesti turul ongi mobiiltelefonide tootjaid vähe ning et ega klientidel suurt valikut polegi, siis tegelikkuses said Elisa kliendid esimesel poolaastal valida 19 erineva seadmetootja vahel. “Eksootilisemad neist olid näiteks Philips, CAT, Alcatel ja Asus. Elisa klientide seas on igakuiselt väga armastatud ja populaarsed ka sellised brändid nagu lätlaste Just 5 ning ootuspäraselt on pidevas kasvutrendis ka Apple erinevate seadmete müük,” andis Hiiepuu ülevaate Eesti turu seadmemüügi trendidest.

Hiiepuu tõi ka välja, et enim mängib täna kliendi jaoks mobiiltelefoni valikul rolli hea kaamera olemasolu ning seadme üldine nägus väljanägemine.

Elisa erakliendi poolt esimesel poolaastal ostetud keskmise nutitelefoni hinnaks kujunes 320 eurot ning nuputelefoni keskmiseks hinnaks 53 eurot. “Kui võrrelda seadmete keskmist hinda eelmise aasta sama perioodiga, siis nuputelefonide hind on langenud ca 4 euro ning nutitelefonide hind kasvanud ca 20 euro võrra,” märkis Andrus Hiiepuu.

Samas rõhutas ta, et nutitelefonide keskmise hinna tõus pole tingitud nutitelefonide hinna kallinemisest, vaid hoopis tarbijate teadlikkuse ja kogemuse kasvust. “Olukorras, kus juba üle 64% kõikidest meie klientidest kasutab mõnd nutitelefoni, soovitakse, et igal järgmisel seadmel on veelgi paremad tehnilised näitajad ning seega ollakse valmis ka 25 – 50 eurot rohkem maksma,” ütles Hiiepuu.

Müüduimate telefonide TOP 10:

Elisa 2017 esimese poolaasta TOP 10 mobiiltelefonid:

 1. Samsung Galaxy J3
 2. MyPhone 3300
 3. Huawei P9 Lite
 4. Sony Xperia XA
 5. Samsung Galaxy A 5 (2017)
 6. Samsung Galaxy J5 (2016)
 7. Coolpad Modena 2
 8. Apple iPhone 7
 9. Apple iPhone SE
 10. Huawei Honor 8

Mai 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s:

 1. Huawei Y5 II
 2. Huawei P9 Lite
 3. Samsung Galaxy J3 (2016)
 4. Huawei P9 Lite (2017)
 5. Apple iPhone SE
 6. Samsung Galaxy J5 (2016)
 7. Apple iPhone 5s
 8. Huawei P10
 9. Samsung Galaxy S8
 10. Apple iPhone 7

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses