Uudis

Uus Roomba robottolmuimeja oskab end ise tühjendada ja teab, mis toas ta parasjagu on

iRobot tegi uue Roomba I7+ nutika tolmuimeja, mis oskab enda tolmukotti ise tühjendada.

Tegelikult on uus I7+ süsteem kombinatsioon kahest tolmuimejast. Robot, mis mööda tube ringi kütab ja tolmu imeb. Kui ring tehtud või aku tühi, sõidab ta tagasi oma laadimisjaama.

Seal hakkab tööle teine, laadimisjaamas olev tolmuimeja, mis roboti kõhust olmu kenasti välja imeb. Inimene peab tühjendama vaid tolmuimeja laadijas olevat suurt tolmukotti, tootja sõnul mahub sinna aga ligi 30 kõhutäit tolmu.

Seega, kui sinu robot ka iga päev mööda tube ringi sahistab, ei pea sa tolmukotti vahetama rohkem, kui kord kuus. Ühest masinast teise imetakse tolm nii, et vahepeal ei satu ükski liigne õhumolekul tuppa, seega ei juhtu seda, et tolm masinast kuidagi välja pääseks.

Tolmukotti vahetades tuleb see lihtsalt masinast välja tõmmata ja minema visata. Paberist kotid on küll Roomba erimõõdu järgi, neid kotte tuleb masinaga kaasa kaks, ning edasisi kolme pakilisi kotte saab osta 15 dollari eest.

Nutikas tühjendamine pole aga ainus uus Roomba I7+ uus täiendus. Robotil on ka võimsam protsessor ning rohkem mälu, seega suudab ta nüüd meelde jätta sinu majaplaani.

Majaplaane suudab robot luua lausa 10 tükki, igasse plaani salvestada 4000 ruutmeetrit põrandapinda. Lisaks teab robot nüüd, millises toas ta parasjagu viibib.

Kuna Roombat on võimalik kontrollida ka Amazon Alexa või Google Home nutiassistentide abil, saab paluda Alexat, et see saadaks Roomba näiteks kööki koristama. Robot sõidab laadijast otse kööki, puhastab seal ning naaseb laadijasse.

Kogu see rõõm läheb Roomba I7+ omanikule aga maksma umbes 820 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.