Uudis

Uus veebikaart näitab, millised on Eesti kõige mürarikkamad piirkonnad

Maa-ameti ja keskkonnaministeeriumi välisõhu osakonna koostöös valmis müraandmete kaardirakendus, mis on kättesaadav maa-ameti geoportaalist.

Eri piirkondade mürakaartide kajastamine ühel kaardil annab hea ülevaate kõige mürarikkamatest aladest, sest on hästi näha erineva müratasemega alad.

Mürakaartide andmed on hea alus targale planeerimisele, kuna aitab vältida hilisemaid konflikte müraallikate ja -vastuvõtjate vahel.

Järjest enam tunnistatakse müra kahjulikku mõju elanike tervisele. Suurimaks müra tekitajaks kaasaja elutempo juures on maanteeliiklus.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kahjustab Euroopas ainuüksi liiklusmüra peaaegu iga kolmanda inimese tervist. Viiendik eurooplastest puutub öösiti regulaarselt kokku müratasemega, mis võib oluliselt tervist kahjustada.

Selleks, et hinnata piirkonna mürataset ja seda ka võrrelda teiste sarnaste piirkondade müratasemetega, tuleb kõigil Euroopa Liidu liikmesriikidel koostada strateegilised mürakaardid üle 100 000 elanikuga linnadele ja maanteedele, mida kasutab aastas üle 3 miljoni sõiduki, lennuväljadele, kus toimub aastas üle 50 000 õhkutõusmise-maandumise ja raudteedele, mida läbib aastas üle 30 000 raudteeveeremi.

Mürarikkad kohad

Kaardilt on näha, et näiteks on Eestis väga mürarikasteks kohtadeks suured ristmikud, Tallinnas hakkab silma Ülemiste ristmik, aga ka näiteks Viru ring ning Liivalaia tänav.

Väga mürarikkad on ka Järvevana tee ning Pärnu maantee.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.