Uudis

Uus veebipood tahab Instagrami-põlvkonnale platvormi pakkuda

Osta.ee-s käib vanem põlvkond, aga nooremad on jännis tüütute ja ebaturvaliste Facebooki gruppidega. See on põhjendus, miks Aune Aunapuu pani eelmisel aastal käima uue veebiplatvormi Yaga.ee ja valmistub rahvusvaheliseks laienemiseks.

“Mõnes mõttes on see nagu Osta.ee uuele põlvkonnale. Ma ise ei läheks Ostasse müüma ja paljud ei läheks, sest see on vanamoodne. Seepärast müüaksegi Facebooki gruppides,” rääkis Aunapuu. Ise Facebookis lapsekäru müües koges ta, kui ebamugav võib olla oma esemete vastu huvi tundjatega rääkimine ning lõpuks peab raha vahetama ikka tänavanurgal või usaldama pangaülekannet.

Nii sündis Yaga.ee, mille peamised eripärad on ekstra tähelepanu kasutusmugavusel, palju liidestusi otse Facebooki ja kohalikule ostjale harjumuspärased pangalink ja tarne pakiautomaati.

Kaval otseliides Facebook Messengeri

Kuigi veebisaidi taga on mõte pakkuda paremat platvormi kui lihtsalt Facebooki grupp, ei ole samas mõtet ka Facebookist eemalduda. “Väga paljude inimeste jaoks on Facebook lihtsalt peamine suhtluskoht,” ütleb Aunapuu. Seepärast on tehtud kavalad liidesed Yaga ja Facebooki vahel.

See tähendab näiteks seda, et müüja konto Yagas saab siduda tema Facebook Messengeriga. Nii tulevad teavitused müügist või huvist Yaga platvormis otse Facebook Messengeri, samamoodi saab sealt tagasi anda märku, kui ostetud ese on posti pandud.

Sihtgrupp: regulaarselt asjade müüjad

“Meie peamine sihtgrupp on tavaline oma asjade müüja, aga palju on ka neid, kes hobikorras või regulaarselt oma käsitööd või riideid müüvad,” rääkis Aunapuu. Praegu ongi platvormil kõige silmatorkavamad moe- ja ilukauba pakkujate ja blogijate poed.

Kogu Yaga ongi korraldatud nii, et iga kasutajakontoga saab müüja justkui omaenda poe, mida tal tekib huvi reklaamida. Vastu näitab platvorm müüjale statistikat külastajate arvu ja popimate kaubaartiklite kohta, nii peaks müüjale tekkima tunne, et ta edendab ise oma poodi.

Facebookis kauplemise üks põhilisi puudusi on tarne ja maksmine, milles Yaga.ee pakub klassikalise vahemehe teenust: ostja kannab raha Yagale, müüja tarnib kauba ostjale, Yaga kannab raha müüjale.

Järgmisel aastal plaanib platvorm laieneda hoopis Eestist ja Euroopast välja, sihiks on võetud Lõuna-Aafrika Vabariik, mille turgu on lähemalt uuritud. “Meie eesmärk on leida samasuguse Osta.ee-ee vanamoelise suure keskkonnaga turg, kus tahetakse tegelikult midagi moodsamat. ja meie eeliseks on ikkagi see, et pakume seal kohapeal kõige levinumaid makse- ja tarnevahendeid, nii nagu Eestis on pangalink ja Omniva pakiautomaat,” rääkis Aunapuu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.