Uute ID-kaartide tootja lubab: “See on kõige turvalisem kaart kogu maailmas.”

Esimese uue ID-kaardi kätte saanud kodanik PPA teenindusbüroos

Tänasest on esimesed kodanikud kätte saanud esimesed uued ID-kaardid, mida toodab Prantsuse kontsern Idemia.

“See on kõige turvalisem kaart kogu maailmas. Meil on erinevad turvaelemendid – näiteks värvifoto, nii-öelda kummituspilt, läbipaistev aken – mis kokku teevad sellise kaardi kopeerimise äärmiselt keeruliseks,” rääkis Geeniusele Idemia Euroopa identiteedijuht Isabelle Lauzon.

“Loomulikult on väga tähtis olev kiibil turvalahendus. Me vastutame kogu krüptolahenduse tarneahela eest ja kõik on sertifitseeritud sõltumatu labori poolt vastavalt ülemaailmsetele standarditele,” ütles Lauzon.

Idemia toodab kaarte Euroopa Liidus, aga Lauzon rõhutas, et kaartide personaliseerimine ehk see, kui kiibile pannakse inimese identiteediga seotud andmed, toimuvad täielikult Eestis.

Mäletatavasti on politsei- ja piirivalveametil pooleli kohtuasi eelmise ID-kaardi tootja Gemaltoga, kes väidetavalt tegi privaatvõtmed väljaspool kaarti.

Riigi infosüsteemi ameti e-identiteedi juht Margus Arm ütles, et kõik suuremad e-teenused toetavad uut ID-kaarti, sealhulgas uus riigiportaal Eesti.ee, Digidoc tarkvara, samuti tarkvara pluginad ID-kaardi brauseris kasutamiseks.

“Tõsi, mõningaid tõrkeid võib esineda väiksemates teenustes, kes pole tuge veel valmis saanud, ning haruldasema tarkvara puhul, nagu näiteks mõnes Linuxi distributsioonis ID-kaarti kasutades,” rääkis Arm.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.