Uudis

Uute iPhone’ide kauaoodatud funktsioon ei hakka Eestis tööle

iPhone XS. Foto: Apple

Eile esitletud iPhone’idel on pärast pikka ootamist lisatud kahe SIM-kaardi tugi, aga tegelikult saab telefoni panna siiski ühe füüsilise SIM-kaardi ja teine on eSIM ehk elektrooniline SIM-kaart. Kasutajate meelehärmiks ei ole Eesti operaatoritel esialgu kavas toetada uute iPhone’ide eSIM-i funktsiooni.

eSIM lubaks kasutajatel mugavamalt mobiilioperaatorit vahetada, ilma et peaks operaatori kontorisse SIM-kaardile järele minema. Samuti lubaks see iPhone’ides kasutada kahte telefoninumbrit, ühte näiteks töö jaoks ja teist kodu jaoks. Hoolimata sellest, et uutes iPhone’ides on see funktsionaalsus sees, siis Eestis sellest mingit kasu ei ole.

Eesti operaatorid ei mängi kaasa

Kuigi uued iPhone’id on esimesed telefonid turul, mis võivad eSIMi senist populaarsust suurelt kasvatada, ei ole sideoperaatoritel Elisa, Telia ja Tele2 esialgu kavas seda koos uute telefonidega pakkuda.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul hakkavad nad tulevikus eSIMi teenust pakkuma, kuid seda peamiselt seadmetes, millel ei ole tavalise SIM-kaardi tuge. Ploomann ei täpsustanud, millal see tulevik kätte jõuab.

Eestis esialgu ainult nutikellades

Seni on Eestis eSIM teenust pakkunud vaid Telia ning sedagi ainult Samsungi ja Huawei nutikelladel. Telia Eesti meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul töötab operaator selle nimel, et Apple tooks selle funktsiooni Telia klientideni. Neudorfi kinnitusel ei piisa vaid operaatori poolsest toest vaid sellele peab heakskiidu andma ka Apple.

Kuigi eSIMi teenust ei hakka uute iPhone’idega pakkuma ka Tele2 lubas operaatori kommunikatsioonijuht Kertu-Kätlin Käis, et ettevõte toob eSIMi turule järgmisel aastal. Küll aga ei osanud Käis täpsustada, kas see saab olema järgmise aasta esimesel või viimasel päeval.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.