Uudis

Uued riigikogu liikmed läbisid esmase küberhügieenikoolituse

Riigikogu. ÜRO rändepaketi arutelu.Foto Tairo Lutter/Scanpix

Tulenevalt üldistest küberohtudest maailmas läbisid hiljuti tööd alustanud riigikogu 14. koosseisu liikmed küberhügieeni alase koolituse. Lisaks hakkavad riigikogulased peagi küberhügieeni digitesti tegema.

Esmane küberhügieeni ülevaate andmine kestis tunni ning see viidi läbi üldise töökorralduse ülevaate andmise käigus. Tunni vältel räägiti riigikogu IT-süsteemidest, siseveebist ja meiliboksi toimimisest.

Riigikogu haldusdirektor Ahto Saks kinnitas, et peagi on kavas küberhügieeni küsimus riigikogulaste seas suuremalt tõstatada.

“Eelmisel aastal tegi riigi infosüsteemi amet (RIA) meil majas kaks koolitust, küberhügieeni ülevaate. Kindlasti saab seda nüüd korrata ja plaan on teha RIA poolt pakutavat digitesti,” ütles Saks.

Digitesti tegemine ootab selle taga, et töö riigikogus hakkaks pihta, seni on tegeletud töövahendite ja tööruumide kätteandmisega.

Geeniuse palvel panid kuus poliitikut mullu suvel oma küberhügieeni alased teadmised proovile.

Testist selgus, et enim peavalu pakkus poliitikutele turvalise parooli küsimus lisaks ei oldud kursis, mis on kaheastmeline autentimine. Testi järgselt algatas RIA läbirääkimised testi loonud ettevõttega, et nad saaksid litsentse riigikogulastele jagada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.