Uudis

Vaata Eesti parimaid pilte Sony maailmafotograafia võistlusel

kalli-lumberg_2nd-place_estonia_national-awards_-2016-sony-world-photography-awards.jpg

Eesti fotograaf Andrei Reinol kuulutati täna maailma suurima fotograafiavõistluse „Sony World Photography Awards“ Eesti rahvusliku auhinna võitjaks.Reinoli võidufoto „Külmad kübarad“ valiti parimaks Eesti fotograafi tehtud üksikfotoks kõigi piltide hulgast, mis konkursi kümnes avatud kategoorias esitati.

Foto: Andrei Reinol

Võidufoto „Külmad kübarad“ on omanäoline ja humoorikas pilt külmunud veega kaetud kändudest. Rääkides oma kirest fotograafia vastu, ütles Reinol(41): „Mulle meeldib, kui ilm on külm – ma mõtlen tõeliselt külm – ja termomeetrinäit langeb 20 miinuskraadini ning puhub jäine tuul, mis tekitab tunde, nagu lõikaks see su nahka. Muidugi on keerulistes tingimustes ka fotode tegemine raskem. Samas on see aastaaeg nii huvitav, kunagi ei näe kahte ühesugust hommikut. Ja kui valgus on erinev, siis on võimalik samas kohas täiesti erinevaid pilte teha. Seepärast püüangi ma sellise ilmaga alati välja pildistama minna. Isegi tuhandeid kordi pildistatud kohad võivad tundmatud välja näha ja täiesti teistsuguseid väljakutseid pakkuda."

Teise ja kolmanda koha Eesti rahvusliku auhinna kategoorias said:

  • 2. koht – Kalli Lumberg

Foto: Kalli Lumberg

  • 3. koht – Kristjan Järv

Foto: Kristjan Järv

Tallinnast pärit Reinol, kellele meeldib looduses aega veeta ning kes armastab loodust ja loodusfotograafiat, võitis Sony ILCE-7M2K kaamera. Peale selle eksponeeritakse võidufotot 22. aprillist 8. maini näitusel „Sony World Photography Awards 2016“ Somerset House'is Londonis ning see avaldatakse Sony ülemaailmse fotokonkursi aastaraamatus.

Näitusel saab näha ka professionaalide, avatud ja noorte kategooriate võidutöid ning äramärgitud pilte koos kunstnikeduo ja kunstifotograafide RongRong ja inri (Hiina/Jaapan) esimese suure näitusega Euroopas. See duo on saanud auhinna väljapaistva panuse eest fotograafiasse.

Rahvusliku auhinna programmi eesmärk on tunnustada parima üksikfoto teinud kohalikku fotograafi ning selles osaleb 60 riiki tervest maailmast, Argentinast Austraaliani. Osaleda võivad igasuguse tasemega fotograafid.

Foto:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.