Uudis

Kui kasutad seda populaarset vastuvõtjat, saab häkker ligi su klaviatuurile ja hiirele

Logitech Unifying vastuvõtja.Geenius

Logitechi juhtmevabades seadmetes on juba 2016. aastast turvaauk, mis laseb häkkeril su hiire või klaviatuuri kaaperada. Kirjutasime sellest natuke aega tagasi, kuid vahepeal on selgunud uut infot.

The Verge kirjutab, et turvaauk ohustab eelkõige Logitechi Unifying tehnoloogiat kasutavaid seadeid. See tähendab, et kui sul on pildil näidatud juhtmevaba vastuvõtja, kus peal oranž täheke, siis see jutt puudutab sind.

Häkkerid kasutavad MouseJack tehnoloogiat, et arvuti hiir või klaviatuur üle võtta. Kusjuures 2016. aastast levima hakanud rünnakutes häkiti sisse ka HP, Delli, Lenovo ja Microsofti seadmetesse, mis kasutavad sama juhtmevabal vastuvõtjal sama Nordic või Texas Instrumentsi kiibistikku. Logitech lasi välja küll uuendused, kuid hiljuti avastas mees nimega Marcus Mengs uued võimalused seadmele ligi saamiseks.

Turvaauguga seadmed on endiselt müügis ja ka uutel Logitechi seadmetel võib sama jama olla.

Praegu on kõige parem viis rünnakute eest kaitsmiseks tõmmata arvutisse uuendused, mida Logitech oma kodulehel pakub. Augustis peaks Logitech järgmise uuenduse välja laskma, seega tasub olukorral silm peal hoida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.