Uudis

Vaata hindu: Tuul lubab nüüd fikseeritud tasu eest elektritõukeratastega sõita

Tuule tõukerattad.Foto: Tuul

Tallinna ja Pärnu tänavatel elektritõukerattaid laenutav Tuul tõi äppi kaks uut teenust: fikseeritud tasuga sõidud ja grupisõitude funktsiooni.

Kui on plaanis linna vahel elektritõukerattaga rohkem liikuda, siis saad nüüd Tuule äpist soetada 24 tunni või 30 päeva pääsme. 24 tunni pääsmega saad 14 euro eest ühes ööpäevas teha lõputult sõite, kuid peab arvestama, et üks sõit tohib kesta kuni 90 minutit. Sisuliselt saad aga 90 minuti möödudes uut sõitu alustada ja lisatasu selle eest ei rakendu.

30 päeva pääse maksab 39 eurot, kuid sellele kehtivad veidi karmimad piirangud: sõita tohib ühes päevas kokku 60 minutit.

Arvestades, et Tuule tõukeratastel kehtib tavakasutuses 0,15-eurone rendihind, siis 24-tunni pääse tasub ennast ära, kui sõidad päevas üle 93 minuti. 30-päeva pääse tuleb tavateenusega võrreldes odavam, kui ühes kuus tuleb sõiduminuteid üle 260 minuti, ehk ligi neli ja pool tundi.

Kuigi 30 päeva pääsme ja 24 tunni pääsme edasi- või kasutada andmine teisele isikule ei ole
lubatud, on Tuul uueks hooajaks välja tulnud veel ühe funktsiooniga, mis eeskätt just
jagamiseks mõeldud. Grupisõitude funktsioon lubabühel kasutajal aktiveerida kuni 5 tõukeratast ühe konto alt, mis teeb kambakesi tõukside rentimise lihtsamaks.

Et grupifunktsiooni kasutada, tuleb Tuule äpis sõitu alustada, vajutada “lisa tõuks” ja tõukerattal asuvat QR-koodi skanneerida. Kui tahad järgmist tõukeratast rentida, tuleb protsessi korrata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.