Uudis

Vaata ise järele: Google annab teada, kas su parool on kuskil lekkinud

Lekkinud parooli edasi kasutamine pole kuigi mõistlik tegu.

Andmelekkeid on on maailmas olnud palju ja lekkinud kasutajanimesid, e-maile ja paroole on juba väga kosmiline hulk. Nagu hiljutised juhtumid näitavad, pole andmelekete eest kaitstud ka eestlased.

Tihtipeale ei satu lekkinud kasutajad ja paroolid kohe kurjategijate kätte ja seega jääb paljude inimeste jaoks teadmata, et nende andmed on üldse lekkinud. Ennetamise mõttes on aga hea ennast sellega kurssi viia?

Siin tuleb appi Google, kes on oma paroolihaldurisse toonud viimase uuendusega ka funktsiooni, mis ütleb kohe ära, kas sinu valitud parool on juba kuskil lekkinud. Sama funktsioon oli enne olemas brauseriliidesena, kuid nüüd ei pea enam eraldi liideseid paigaldama.

Et kontrollida, pead vaid minema passwords.google.com aadressile ja sealt vajutama “check passwords“, et oma Google’i kontoga sisse logida. Selle järel saadki teada, kas oma praeguse parooli edasi kasutamine on ohutu või peaksid salasõna muutma, kuna see on lekkinud.

Google annab ka sellest teada, kui su parool on väga nõrk või kui sa kasutad seda mitmel kasutajal korraga. Üldiselt oleks küberhügieeni mõttes mõistlik kasutada igal kasutajal erinevaid paroole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.