Uudis

Vaata järele: maa-ameti kaart näitab ära, kas su kodu juures on lageraiet tehtud

See kaardikiht näitab 2017. aasta andmeid ja sinisega esile toodud alade juures on silmagagi näha, et metsa asemel on seal raielank.

Maa-ameti kaardivaramutes leidub aardeid, millest paljudel pole aimugi: näiteks on võimalik uurida, kus ja millistel aastatel on metsades tehtud lageraiet.

Maa-ameti peaspetsialist Ants Vain ütles, et tegu on lidariga ehk laseriga tehtud mõõtmistega ja kaardil on välja toodud alad, kus taimestiku kõrgus on vähenenud üle viie meetri.

Geoportaalis on võimalik vaadata erinevatel aastatel tehtud mõõtmisi, nii et näiteks 2017. aasta kaardikiht toob esile alad, kus on sel aastal tehtud mõõtmiste tulemusel näha taimkatte kadumist – teisisõnu lageraiet.

Maa-ameti kaarti metsa muutuste kohta näed siit. Alade nägemiseks tuleb kaarti üsna palju suurendada, vasakul olevatest kihtidest saad vaadata erinevate aastate andmeid ja i-tähega nupust näeb iga konkreetse maalapi kohta infot.

Vain hoiatas siiski, et andmetes võib esineda ebatäpsusi ja alati ei saa põhjuseks pidada lageraiet: “Kõik kujutatavad alad ei ole õiged ja kõik ei ole raietegevusest põhjustatud.”

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.