Uudis

Vaata järele, kas riigi toel võib sinu majja tulla gigabitine ühendus

Foto Arvo Meeks/Valgamaalane/Scanpix Baltics

Riik plaanib pirakat 20 miljoni eurost eurot toetust ettevõttele, kes veab võimalikult paljude Eesti kodudeni gigabitise internetiühenduse liini. Geenius tegi andmeanalüüsi startupi SpectX abiga lihtsa otsingu, kust sa saad kontrollida, kas sulle huvipakkuv aadress võib ülikiire internetiühenduse võimaluse saada.

Vaata otsingukasti artikli lõpus.

Mis asjaga on tegu?

Uus toetus tagaks ülikiire internetiühenduse ja kuna riigi toetuse tingimus on ka see, et liini peab saama kasutada kolm teenusepakkujat, oleks tagatud konkurents ja loodetavasti taskukohased hinnad.

Ent riigi gigabitist internetikaablit ei maksa loota kõigil, sest toetus makstaks ainult “valgesse alasse” ehk turutõrke piirkonda jäävate hoonete puhul. Selleks ongi MKM teinud nimekirja asulatest ja konkreetsetest majadest ehk aadressiobjektidest. Hoiatus: nimekirjas on üle 170 000 rea, mistõttu võib faili avamine ja sellest otsimine aega võtta.

Huvipakkuvat aadressi saad otsida artikli lõpust.

Kas kõik need majad saavad gigabitise ühenduse?

Nimekirjast omale huvipakkuvat aadressi otsides ja leides tuleks arvestada paari nüansiga.

Esiteks on tegu alles toetuse määruse eelnõuga. See peaks kinnitatama maikuus, aga alati on võimalik, et see veel muutub.

Teiseks on see nimekiri neist, kes “loteriis” osalevad. Toetuse saab see ettevõte, kes lubab sellest nimekirjast kõige suurema hulga aadresse gigabitise liiniga ära ühendada. Keegi ei oska ette garanteerida, millised aadressid ja kui palju lõpuks toetuse saava ettevõtte tööplaani lähevad.

OTSING:

Löö otsingukasti huvipakkuva asula või talu nimi. Täpsustamiseks võid sisestada järjest valla, küla, aleviku või tänava nime, näiteks “harku adra rohumaa”. Päring annab sulle 20 vastet, mis on otsitavale kõige lähemal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.