Uudis

Vaata, kas mõikad: Eesti noortele mõeldud ülesannetes tuleb otsida peidetud sõnumeid ja kunstivõltsinguid

See on helifailist peidetud sõnumi otsimine – kaugemale Geeniuse toimetus noortele mõeldud ülesannetega ei jõudnud.Foto: ekraanipilt

Eesti noortele loodud küberturbe harjutuste leheküljel tuleb tuvastada võltsitud kunstiteoseid, häkkida digiboksi, otsida ripakile jäetud paroole ja teha palju keerulisemaidki asju.

Tegu on politsei- ja piirivalveameti ja lastekaitse liidu koostöös tehtud keskkonnaga, kus saab veebipõhise küsimustikuga igaüks oma oskusi mõõta.

“See ei ole ainult enda oskuste kontrollimiseks mõeldud keskkond, vaid ka õppimiseks – kasvõi küsimusi vaadates ja uurides saab huvi korral teemade kohta ise juurde õppida,” ütles projekti “Targalt internetis” koordinaator Malle Hallimäe. Tema sõnul on ülesanded mõeldud kuni gümnaasiumi lõpueani.

Praegu saab proovida 20 ülesannet, kus kõige universaalsemaks oskuseks on interneti kaudu avalikest allikatest infot otsida, mis vastuseni aitavad.

Ülesanded on capture the flag formaadis, mis tähendab et vastuseks on “lipp”, mis on ühest või mitmest sõnast või tähemärgist koosneb tekstijupp.

Vaata ülesandeid ja proovi oma oskuste taset siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.