Uudis

Vaata siit, kas sinu Facebooki konto langes samuti hiljutise rünnaku ohvriks

Foto: Scanpix/Reuters/Regis Duvignau

Facebook teatas mõne nädala eest, et potentsiaalselt 50 miljoni kasutaja andmed sattusid ohtu. Nüüd on selgunud, et tegelikkuses lekkisid ligi 30 miljoni inimese andmed ning peamiselt on tegu infoga, mis on kasutajate profiilis.

Facebook selgitas, et rünnaku läbiviijad kasutasid ära viga, mille abil oli neil võimalik View As funktsiooni abil varastada kontode access tokenid ehk pääsuandmed, mille abil ei pea iga kord Facebooki sisenedes parooli sisestama.

Nende varastamise kaudu saadi 15 miljoni kasutaja puhul ligi nende nimele ning nende kontaktandmetele, mille hulgas võis olla nii e-posti aadress kui ka telefoninumber. 14 miljoni kasutaja puhul saadi ligi nimele, kontaktandmetele, elukohaandmetele, valitud religiooni infole, lehtedele, mida kasutaja jälgib, viimastele kohtadele, kus kasutaja end olevat märkis ning ka näiteks suhtestaatusele.

Miljoni kasutaja puhul ei saanud häkkerid ligi ühelegi peidetud infoväljale.

Tavaoludes ei pruukinud häkkerite nähtav info avalikult leitav olla.

Rünnakulaine esimese 400 000 kasutaja puhul, kes olid ka lehekülgede administraatorid, nägid häkkerid ka sõnumeid, mis olid lehtedele saadetud. Kui kasutaja administraator polnud, siis sõnumeid ei nähtud.

Facebook teeb koostööd FBIga, et ründajatele jälile jõuda.

Kuidas oma kontot kontrollida?

Kui soovid teada, kas sinu konto langes rünnaku ohvriks, tuleb minna sellele lehele ja kerida lehe lõppu, kus Facebook ütleb, kas konto oli osa rünnakust.

Firma saadab asjast puudutatud kasutajatele lähiajal ka eraldi teada, selgitades, mis juhtus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.