Uudis

Vaatasime üle Canoni hullumelse 4 000 000 ISO-ga kaamera, see tõepoolest näeb ka kottpimedas

20150730_hires_me20fsh_3qlens.jpg

Kui kaua võtab aega uute tehnikaimede väljamõtlemine? Canonil täpselt viis aastat, sest sellise intervalliga korraldatakse sündmust nimega Canon Expo. Kus näidatakse natuke Canoni minevikku ja olevikku ja rohkem tulevikku.

Selleaastasel Expol võis igatahes veenduda, et Canoni viisaastak oli möödunud väga tulemuslikult,mida tõestasid muuhulgas 250-megapiksline APS-H mõõdus sensor, Mixed Reality prillikomplekt ja üle neljamiljonilise ISO-numbriga FullHD videokaamera.

Kui need esimesed asjad vajavad veel aega, et päriselt ostetava vormini jõuda, siis viimane oli juba kaubanduslikus kestas, mudelitähisega ME20F-SH.

Mida aga päriselt tähendab ISO 4 000 000? Seda, et valgust pole enam pildi tegemiseks vaja. Pressiteates väidab Canon, et ME20F-SHga saab kenasti filmida siism kui on öö ja kuu ei paista. Expol imiteeris sellist ööd lihtsalt pime tuba. Õigemini alguses oli see valge, siis said kõik veenduda, mis seal toas näha on. Ja kui tuled kustutati, oligi täiestikottpime. Ülisensoriga kaamerat see ei seganud,ekraanil paistis kõik peaaegu nagu päeval, isegi värvid olid olemas.

Tehnilisest poolest rääkides on 2,2 megapikslise täiskaader-sensori pikslid erakordselt suured,vähemalt senisestavalises mõõtkavas. Piksli pindala on 384 ruutmikromeetrit, mida on nii umbes viis korda rohkemkui täiskaader-sensoriga digipeeglil. Videomeeste keeles on gaini ehk tundlikkust võimalik peale keeratakuni 75 dB. Saab ka teha pilte, ent nende resolutsioon on võrdne FullHD kaadriga – 1920 x 1080 pikslit.

Igatahes kui soovite pimedas kohas videografeerida värvilist maailma, siis tuleks valmis panna vähemalt 30 000 eurot. Ja väga kaua enam ootama ei pea, sest ME20F-SH peaks veel selle aasta sees müügile saabuma.

Mida suudab kas või kottpimedas filmida 4 000 000 ISOga kaamera, võib vaadata Canoni videost:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.