Vähetuntud Tallinna idufirma kaasas USAst suure investeeringu ja lendas sellega Eesti edukamate sekka

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
testlio.png

Tarkvara testimisega tegelev kahe noore eestlase loodud idufirma Testlio kaasas üle kuue miljoni dollari investeeringuid kahelt Ränioru investeerimisfirmalt ning muutus sellega hoobilt üheks viimaste aastate kõige edukamaks Eesti startupiks.

Testlio pakub firmadele tarkvara testimise teenust ning teeb seda läbi oma kaastöötajate võrgustiku. Tarkvara testimine on firmade jaoks tihti tüütu ning aeganõudev protsess ning Testlio lahendus võimaldab neil teha kvaliteetsemat tarkvara, leides vead tarkvarast üles kiiremini ja efektiivsemalt.

“Suurem osa saadavast summast kulub tiimi kasvatamisele ja turunduse välja ehitamisele USAs, mida meil täna üldse pole,” ütles Testlio üks asutajaid Marko Kruustük. "Täna meil pole siiamaani turunduseelarvet üldse olnud."

Töökohad ka Eestisse

Kruustüki sõnul ongi Testliol plaanis peamiselt nüüd laieneda USA turul, kuid investeering toob kümneid uusi töökohti ka Eestisse. Praegu on firmal kokku 34 töötajat, neist 26 Eestis ja 8 USAs, selle aasta lõpuks peaksid mõlemad numbrid olema kahekordistunud, ütles Kruustük.

“Eestis on meil põhirõhk arendusel ja sinna juurde kuuluvatel töökohtadel nagu tootejuhid, disainerid ja muud positsioonid,” rääkis ta.

Investeerimisfirmad Altos Ventures ning Vertex Ventures paigutavad kahepeale Testliosse 6,25 miljonit dollarit ehk ligi 5,5 miljonit eurot.

Viimastel aastatel on sellest suuremaid investeeringuid saanud Eesti idufirmadest vaid TransferWise, Fits.me, Adcash, Pipedrive, Skeleton Technologies ning Lingvist. Tänavuse Eesti idufirmadesse investeeritud raha rekordi lööb Testlio selle summaga mitmekordselt.

Kokku on Testlio praeguseks saanud investeeringuid ligi 7,5 miljonit dollarit ehk üle 6,5 miljoni euro, kusjuures Eestist pärit investeeringuid pole firmas üldse.

Eesti firma, mis ei sündinud Eestis

Testlio asutajad on Kristel Viidik ning Marko Kruustük, aga firma ise ei sündinud mitte Eestis, vaid hoopis Londonis ühel idufirmade üritusel. Sealt edasi läks Testlio USAsse. Praegu on Testliol kontorid nii Tallinnas kui San Franciscos ning eelmisel aastal kasvas firma käive 500 protsenti.

Testliosse investeeringud Vertex Ventures on varem raha paigutanud ka näiteks navigasiooniäppi Waze: aastatel 2008 ja 2010 investeerisid nad sinna kokku 37 miljonit dollarit. 2013. aastal ostis Google Waze’i väidetavalt 1,3 miljardi dollari eest.

Kruustük ütles, et Testlio puhul on veel vara rääkida, kas plaanis on firma lõpuks kellelegi maha müüa või börsile minna.

"Me pole arutanud seda,” lausus ta. “Meie eesmärk on ehitada ikkagi turu suurim ettevõte, mis pakub testimisteenust üle maailma ja selle käigus ka muuta testimistööstust ja seda, kuidas testimist tehakse."

Eelmise aasta juunis käisid Testlio asutajad ka IT-äri saates Restart oma firmast rääkimas, saadet saab kuulata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.