Uudis

Vaikne hüvastijätt: uues Windowsis pole Skype’i kuskil näha

Skype jääb uuest Windowsist välja.Foto: Shutterstock

Microsoft tutvustas eile põhjalikumalt värsket Windows 11 operatsioonisüsteemi ja kuigi seal on palju uut ja põnevat, jäeti üks eestlastele südamelähedane programm rambivalgusest välja.

Olenemata sellest, et videokõnede populaarsus on viimase pooleteise aasta jooksul plahvatuslikult kasvanud, ei maininud Microsoft uue opsüsteemi tutvustamisel kordagi Skype’i. Selle asemel räägiti põhjalikult teisest Microsofti videokõnede äpist Teams, mis on Windows 11-s sisse ehitatud ja on lausa nii oluline, et saab endale koha Windowsi alumisel menüüribal.

Praegu on Skype Windows 10-ga vaikimisi kaasas, kuid uue versiooniga jääb rakendus Windowsist välja – kui seda arvutisse tahad, pead äpi Microsoft Store’ist eraldi alla laadima. “Skype ei tule äpina automaatselt Windows 11-ga kaasa,” kinnitas Microsofti kõneisik The Verge’ile.

Skype pole mitte mingis mõttes ebapopulaarne äpp, kuid jäi koroonapandeemia saabudes Zoomi, Google Meeti ja Microsoft Teamsi varju. Mullu märtsis ütles Microsoft, et Skype’i kasutab 40 miljonit inimest päevas, ent Zoomi kasutajanumbrid olid selleks ajaks tõusnud 300 miljonini ning Teamsi kasutas juba 75 miljonit inimest päevas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.