Uudis

Valitsus võttis Huawei eelnõu päevakorrast ootamatult välja, arutelud jätkuvad

Peaminister Kaja Kallas (REF).Foto: Stenbocki maja

Vabariigi valitsus võttis tänaseks planeeritud kabineti nõupidamise päevakorrast välja sidevõrkude turvalisuse määruse eelnõu ehk nii-öelda Huawei eelnõu, mis seab sideoperaatoritele teatud riist- ja tarkvara kasutamiseks piiranguid. 

Kõigi eelduste kohaselt oleks pidanud valitsus kiitma eelnõu täna heaks ning seejärel oleks saanud riik minna edasi 5G jaoks vajaliku sageduslubade konkursiga. Mis põhjusel eelnõu päevakorrast maha võeti ei ole veel teada.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) pressiesindaja Laura Laasteri sõnul jätkab valitsus eelnõu üle arutelusid, kuid millal need kulmineeruvad ei osanud ta öelda. Laasteri sõnul jätkub istung veel tänagi ning ka homme. 

Alles eile ehk päev enne istungit saatis peaminister Kaja Kallasele (REF) kirja sideoperaatoreid esindav Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit (ITL) paludes peaministril võtta eelnõu päevakorrast maha. 

ITLi tegevjuht Jüri Jõema tõi kirjas välja mitmeid punkte, miks selline soov edastati. Neist vast suurim puudutas seda, et pärast eelnõu viimast ametlikku kooskõlastusringi eelmisel sügisel ei ole sideettevõtjatele ega ka ITL-ile antud valdkonna ettevõtlusorganisatsioonile tutvustatud eelnõu muudetud versiooni. 

Samuti ei ole Jõema sõnul võimaldatud anda eelnõu suhtes tagasisidet, kuigi oleme selleks selgelt soovi avaldanud. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.