Uudis

Värske Eesti Startup andmebaas annab täpse ülevaate Eesti idufirmadest

Andmebaasis on täna 988 startuppi.Foto: Shutterstock

Startup Estonia tuli välja uuendatud Eesti Startup Andmebaasiga, mis annab senisest palju täpsema statistilise ülevaate Eestis tegutsevatest iduettevõtetest ja idusektoris toimuvast.

Andmebaas põhineb Startup Includer platvormil ja selle andmetega saab tutvuda Startup Estonia kodulehel.​ Andmebaasis on täna 988 startuppi, mis on ligi kaks korda enam võrreldes varasemaga.

“Oleme Eesti idufirmade andmeid hallanud umbes kolm aastat, kuid nüüd viisime parima teadmise järgmisele tasemele, võttes kasutusele ka uue kaasaegse platvormi. Meile teadaolevalt on Eesti andmebaas nüüd kõige laiapõhjalisem startup andmebaas maailmas,” sõnas Startup Estonia juht Maarika Truu.

Bolti kaasasutaja ja Eesti Startupjuhtide Klubi president Martin Villig tõi välja, et uus andmebaas loob head eeldused kohaliku startup kogukonna tugevdamiseks ja iduettevõtete kasvuks.

“Startup sektor on viimastel aastatel kasvanud keskmiselt 30% aastas ning see annab olulise panuse Eesti majandusse. Andmebaas loob tugeva aluse kasvu jätkumiseks – andmebaasiga liitunud iduettevõtted on nähtavad nii potentsiaalsetele investoritele, koostööpartneritele ja klientidele kui ka kogu kogukonnale,” ütles Villig.

Eesti Startup Andmebaasi andmete aluseks on iduettevõtete esitatud andmed, Startup Estonia avalikest allikatest kokku koondatud info ning Eesti maksu- ja tolliameti andmed. Tänu uuele platvormile saavad ka iduettevõtted ise oma andmeid hõlpsasti uuendada ja täiendada ning kogukonnaga liituda, et hoida ennast kursis startup maailmas toimuvaga.

Andmebaasist leiab nii iduettevõtte nime, registrikoodi ja asutamise aasta kui ka täpsemaid andmeid tegutsemissektori ja kasutatavate tehnoloogiate kohta, toodete ja teenuste kirjeldusi, infot töötajate arvu ja makstud tööjõumaksude, käibe ja investeeringute kohta ning palju muud.

Startup Estonia teeb andmebaasi põhjal statistilisi ülevaateid, kuid ka kasutajad ise saavad luua enda vajadustele vastavad raportid, kasutades selleks erinevaid filtreid. Startuppe saab filtreerida tegutsemissektori ja kasutatavate tehnoloogiate, ärimudeli ja arengustaadiumi alusel.

Eesti startup andmebaasi on kokkuleppeliselt sisse kantud iduettevõtted, mis on tegutsenud  kümme aastat või vähem ning mis on orienteeritud kiirele globaalsele kasvule, mille toode või teenus ja ärimudel on globaalselt skaleeritav.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses