Uudis

Värske tegija müüb ühisrahastuse kaudu uskumatu hinnaga tipptelefoni, kuid asi lõhnab kahtlaselt

Brandeis Prometheus.Indiegogo

Küllap ei ole meist paljud kuulnud telefonitootjast nimega Brandeis, kuid nimetatud firma on algatanud Indiegogo saidil ühisrahastuskampaania, kus on juba kokku kogutud üle 200 000 euro.

Brandeis müüb nimelt läbi kampaania uut telefoni Prometheus, mis näib esmapilgul välja nagu unistuste telefon. Võimas 108MP/48MP/40MP kolmikkaamera, viimase põlvkonna Snapdragon 865 5G protsessor, 120Hz ekraan, ekraanisisene sõrmejäljelugeja, IP68 vee- ja tolmukindlusreiting, 65W kiirlaadimine jne. Boonuseks veel omanäoline nurklik välimus.

Ja mis näiliselt kõige parem: kampaaniat tuleb toetada vaid 499 dollariga (ehk 462 eurot) ja telefon on sinu. Võrdluseks siinkohal, et samaväärsete või isegi halvemate näitajatega telefonid maksavad tänapäeval tublisti üle 1000 euro.

Liiga hea, et olla tõsi

Uskumatud lubadused on aga äratanud kahtlusi, et midagi on mäda. Näiteks leidsid tähelepanelikud Redditi kasutajad, et 40W juhtmevaba tehnoloogia pole Qi standardil (nagu Brandeis väidab) võimalik, maksimaalselt saaks pakkuda 30W laadimist.

Samuti äratab kahtlust telefoni ekraan, mis oma omapärase kuju ja väidetava tehnoloogia tõttu läheks masstoodangus maksma kümned miljoneid eurosid.

Lisaks reklaamiti kolm aastat tagasi täpselt sama välimusega telefoni, kuid siis olid näitajad oluliselt nõrgemad ja hind paarsada eurot kõrgem.

Paar päeva tagasi tekkis ka kampaania toetajatel probleem oma raha tagasi saamisega, kui tootja tagasimaksed lukku pani. Väidetavalt oli tegu ajutise probleemiga, kuid seda pole siiani lahendatud.

Sellest hoolimata on paljud inimesed kampaaniat oma rahaga toetanud ja esialgne 26 562 eurone eesmärk on pea kümnekordselt ületatud. Kokku on kampaania kogunud hetkel 212 535 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.