Uudis

Veebikonstaabel hoiatab: Snapchati uus funktsioon võib noorte privaatsuse ohtu seada

Snapchati rakendusse äsja lisatud Snap Map funktsionaalsus võib endas kujutada privaatsusriski ning tark oleks see välja lülitada, ütles veebikontstaabel Maarja Punak.

“Põhimõtteliselt laseb see sündmusi ja tehtud pilte siduda kaardiga. Kui seaded pole korralikult üle vaadatud, võib Snap Mapi kasutamine tähendada ka seda, et sõpradel on võimalus reaalajas vaadata, kus nende sõbrad parajasti asuvad,” kirjeldas Punak uue funktsiooni ohukohti. “Seda on võrreldud Harry Potterist tuntud võlukaardiga, mis näitas koolimaja iga salanurka ning kõikide elusolendite ja vaimude asukohta. Põhierinevus on ehk selles, et Snap Mapil mitte-sõprade asukohti näha pole võimalik.”

“Kui head sõbrad teavad üksteise asukohta, polegi ehk hull, kuid vaadates noorte Snapchati sõbranimekirjasid, siis seal kindlasti leidub neid, keda tegelikult päris elus ei tunta ning võõrastele oma kodu või ka enda asukoha avalikustamine ei pruugi olla hea mõte,” lisas ta.

Mida teha?

Punak andis enda asukoha peitmiseks kolm soovitust:

1) ennast on rakenduses võimalik “Ghost Mode” kasutades muuta teistele nähtamatuks, samal ajal teisi kaardil siiski jälgides;
2) rakenduse enda sätetes on võimalik keelduda asukoha tuvastamisest;
3) mobiilses seadmes saad eraldi lülitada välja asukoha tuvastamise.

Snap Mapile pääseb ligi avades rakenduse peaekraani ning “zoomides välja” ehk näppudega tuleb teha näpistamisele vastupidine liigutus.

Nädal tagasi tutvustati Snapchati Snap Mapi. Põhimõtteliselt laseb see sündmusi ja tehtud pilte siduda kaardiga. Kui…

Posted by Veebikonstaabel Maarja Punak on 27. juuni 2017. a.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.