Uudis

Veebikonstaabel kutsus internetis ropendajaid korrale

Maarja Punak. Foto: Scanpix/PM/Andres Haabu

Veebikonstaabel kutsus sotsiaalmeedias korrale labaseid ja roppustega varustatud videoklippide postitajaid, viidates, et säärane käitumine võib külge hakata ka lastele.

Punak kirjutas, et kui keegi käitub valesti, siis sellest tuleb märku anda, seda klipi kohta raporti tegemise, kanali jälgimisest loobumise või vastava kommentaari postitamisega video juurde.

“Sama võiks kehtida ka nendega, kes Eestis koguvad kuulsust labaste, solvavate ja roppude videoklippidega,” sõnas ta ja selgitas, et on rääkinud viienda klassi tüdrukutega, kes ei saanud aru, et teiste tüdrukute kutsumine li…deks pole sobilik, sest nad kasutasid seda sõna pidevalt.

“Samamoodi on õpetajad kirjeldanud, kuidas 5-7. klassi poisid võivad kogemata matemaatika tunnis arvutusi tehes omaette poolvaljusti räigete sõnadega ropendada ilma, et seda ise tähele paneksid,” lausus ta. “Kui lapsed viibivad keskkondades ja tarbivad infot, kus see ongi tavapärane, muutub see nende jaoks normaalsuseks.”

“Kuidas seda muuta? Tuleb muuta enda infoallikaid,” tõi Punak probleemile lahenduse. “Valige positiivseid eeskujusid. Vaadake alt üles neile, kes suudavad luua originaalsisu ja seda ilma teisi solvamata ja liigselt ropendamata.”

Ta soovitas eeskujuks võtta noori, kes on elus saavutanud midagi rohkem, kui pilaklipid, kus visatakse nalja kõige ja kõigi üle. “Stand-up komöödia on huumor läbi pisarate, kuid vaadake kasvõi viimast Hommik Anuga saadet, kus Tõnis Niinemets räägib, kuidas tegelikult head naljad sünnivad,” lisas ta.

Aasta algus toob kaasa tõsised teemad, mille juured ulatuvad juba eelmisesse aastasse. Eesti noored on leidnud tee…

Posted by Veebikonstaabel Maarja Punak on 5. jaanuar 2018. a.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.