Uudis

Veebilehed saavad blokeerida Chrome’i Incognito kasutajaid, aga mitte enam kaua

Mitmed veebilehed ei taha, et sa ennast varjaksid.

Google Chrome brauseri uued versioonid panevad kinni möödahiilimisvõimaluse, mis lubab veebilehtedel blokeerida need kasutajad, kes tulevad lehele Incognito režiimis.

Incognito režiim ei tee sind küll internetti brausides nähtamatuks, kuid see ei salvesta sinu brausimisajalugu ja mis veebilehtede puhul veelgi olulisem, siis see ei võimalda lehtedel sind cookie’dega jälitada.

Kuna paljuski sõltub veebilehtede majanduslik heaolu sellest, kui hästi õnnestub neil kasutajaid jälitada ja profileerida, et õigeid reklaame näidata, siis on mitmed lehed keelanud enda kasutamise Incognito režiimis.

Enamik veebilehti teeb seda, kontrollides FileSystem API ehk rakendusliidese tööd ja vaatab, kas see on sisse või välja lülitatud.

Nüüd aga plaanib Google teha Chrome’i sellise lahenduse, mis petab veebilehed ära ja paneb need arvama, et FileSystem API on alati sisse lülitatud.

On olemas ka keerulisemaid lahendusi, millega Incognito režiimi kasutajaid ära tunda, kuid see on kõige levinud. Pole veel ainult teada, millises Chrome’i versiooniga see uuendus kaasa tuleb.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.