Uudis

Veebimajutus ostis ära idufirma, mis loob juturobotiga kodulehti

Eesti idufirma Weps, mis juturobotiga kodulehti loob, leidis uue omaniku Veebimajutus.ee näol, kes omandas kogu Wepsi toote, brändi ja ka kliendid.

Tehinguga soovib Veebimajutus.ee lihtsustada alustavate ettevõtete jaoks esimese kodulehe tegemist ning laiendada haaret ka välismaale, sisenedes konkurentsitihedale veebitehnoloogiaettevõtete turule.

Wepsi asutaja ja tegevjuhi Jorma Jürisaare sõnul on pooled tuttavad juba pikemat aega. “Üks asi viis teiseni. Ühel hetkel mõistsime, et kõige parem lahendus mõlema ettevõtte ja ka klientide jaoks on teenused ühe pakkuja alla viia,” lausus ta.

“Tegu on meie jaoks väga huvitava uue väljakutsega. Oleme juba pikalt keskendunud veebiteenuste kasutuselevõtu lihtsustamisele kui ka täiesti uute suundade ja ekspordivõimaluste otsimisele. Weps võimaldab edaspidi meie klientidel 15 minutiga endale ilusa ja mobiilse visiitkaart-kodulehe teha,” sõnas Veebimajutuse juht Margus Merilai.

Ühegi praeguse Wepsi kliendi jaoks midagi ei muutu ja teenust kinni ei panda. Weps jätkab edasi oma brändi all, küll aga uute omanikega. Täielik üleminek toimub järgneva kuu jooksul, klientidele antakse muudatustest personaalselt lähiajal teada. Ajapikku seotakse kahe ettevõtte lahendused omavahel veelgi sügavamalt ning võetakse jõulisemalt sihiks ka välisturud.

Tehingu hinda pooled ei avalikusta.

Wepsist asutajatena lahkuvad Jorma Jürisaar ja Juhan Kaarma lähevad edasi uue ettevõtmisega chatcreate.com. ChatCreate automatiseerib nii klienditeenindust, müügitööd kui ka teisi korduvaid tegevusi, millega inimesed ise enam tegelema ei pea.

Weps on 2015. aastal loodud Eesti idufirma, mille toode teeb juturobotil põhineva lahenduse abil kodulehtede loomise veelgi lihtsamaks, olles kõige mugavamaks alternatiiviks juba olemasolevatele teenuspakkujatele. Ettevõtte on kaasanud äriinglitelt ligi 100 000 eurose investeeringu, osalenud mainekas Saksa ärikiirendis Axel Springer Plug and Play ning käinud läbi Tallinna Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatori.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.