Uudis

Veebipood müüs erilise telefoni tellinud kliendile mittetöötava seadme, kuid tagasi polnud seda nõus võtma

Tarbijavaidluste komisjon langetas otsuse, milles selgub, et Nutipoint OÜ käest haruldase telefoni ostnud klient võis selle poele tagasi anda, kuigi ta oli selle juba sisse lülitanud ning avastanud, et telefon korralikult ei tööta.

Klient tellis kaupleja e-poest nutipoint.ee mobiiltelefoni LG V20 hinnaga 600 eurot. Klient sai kauplejalt kulleri vahendusel kauba kätte. Tarbija lülitas telefoni sisse, kuid ei eemaldanud kaitsekilet ega kasutanud telefoni, kuna telefonil on osad funktsioonid blokeeritud ning telefonil puudus eesti keel.

Klient soovis lepingust taganeda, kuid kaupleja ei nõustunud taganemisega, kuna tarbija oli ühe korra telefoni sisse lülitanud. Tarbija ei ole telefoni tagastanud, kuna kaupleja lepingust taganemisest koheselt keeldus ning kodulehel näidatud aadressil Pärnu mnt 36 ei asu kaupleja esindust. Tarbija soovib lepingust taganeda ja saada tagasi kauba eest tasutud 600 eurot koos seadusest tuleneva viivitusintressiga.

Poe antud selgituste kohaselt ei nõustu nad tarbija lepingust taganemise avaldust rahuldama, kuna telefon oli eritellimus, sest seda ei olnud laos ning see tuli spetsiaalselt kliendi jaoks tarnida. Tagastatav kaup ei tohi poe hinnangul olla kasutatud, kuid klient avas pakendi ning aktiveeris telefoni.

Tarbijavaidluste komisjon: telefon tuleb tagasi võtta

Tarbijavaidlustekomisjon leidis, et telefoni sisselülitamine on igati loomulik tegevus, et veenduda telefoni olemuses, omadustes ja toimimises. Komisjoni hinnangul puudus kauplejal seaduslik alus jätta taganemisavaldus rahuldamata. “Tarbija on proovinud telefoni kauplejale tagastada, kuid kaupleja esindus ei asu registrijärgsel aadressil. Kaupleja ei ole tarbijat teavitanud ajast ja kohast, kuhu on võimalik telefon tagastada. VÕS § 561 lg 1 kohaselt pidi kaupleja tagastama tarbijale tasutud 600 eurot hiljemalt 10.04.2017,” seisab otsuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.