Uudis

Veel kaks Chromebooki said Android rakenduste toe

Üheks põhiliseks kriitikaksGoogle’i operatsioonisüsteemi Chrome OS-igaarvutite ehk Chromebookide suunas on olnud see, et neis pole piisavalt midagi teha, kuna arendajad ju Chrome OS’i jaoks programme ei tee.Firma plaanib seda aga Google muuta pakkudes arvutis võimalust kasutadaAndroidi mobiiliplatvormist pärit rakendusi.

Idee seisneb selles, et tulevikus võiks kõigil Chrome OS’i kasutavatel arvutitel olla võimalik laadida alla kõiki samu rakendusi, mida saab Google’i Play poest laadida enda nutiseadmesse.

Nüüd on Google lisanud varasemale Asus Chromebook Flipile veel kaks arvutit, mille peale saab Android rakendusi alla laadima hakata. Nendeks arvutiteks on Aceri Chromebook R11 ja Google’i enda Chromebook Pixel.

Selleks, et Android rakendusi mainitud Chromebookide peal kasutama hakata, tuleb enda Chromebook arvuti seadmetest lülitada arendajate ehk dev kanali peale. Tegu on siiski arendajate jaoks mõeldud kanaliga, seega lahendus ei pruugi veel täiuslikult töötada. Peagi peaks Androidi äpid aga arvutis muutuma igapäevaseks nähtuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.