Uudis

Veerand miljonit maksev virtuaal-Eesti ei saagi eesistumise alguseks valmis nagu plaanis oli

Foto: montaaž

Eestist saab homme Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaa, kuid selleks ajaks kavandatud Eestit tutvustava virtuaalreaalsuse miljoniprojektiga pole veel töö pihta hakanudki.

Nimelt kuulutas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) eelmisel suvel välja mastaapse hanke. Esimeses järgus oli eelarve 240 000 eurot, et luua virtuaalreaalsuse (VR) lahendus, millega saab “veel vahetumal ja meeldejäävamal viisil tutvustada rahvusvahelisele publikule nii meie riigi e-lahendusi kui ka ekspordivõimelisi IKT ja teiste sektorite ettevõtteid”. Kokku pidi projekt jätkuma kolm aastat ja eelarveks olema tervelt miljon eurot.

Plaan oli VR-Eesti käima saada selleks ajaks, kui Eestist saab EL-i eesistuja. Seejuures oli juba mullu augustis hanget välja kuulutades selge, et Suurbritannia rahvahääletuse tulemuse tõttu nihkub Eesti eesistumisaeg varasemaks, 2017 teiseks poolaastaks.

Ometi on hange veninud. Geeniusele teadaolevalt on EAS juba aasta alguses hankes pakkumise teinud VR-arendajaid intervjueerinud, ent töö pole sellegipoolest pihta hakanud.

EAS: sobiv partner leitakse kõige varem augustis

“Hange oma rahvusvahelise iseloomu ja suuremate summade pärast osutus keeruliseks ja aeganõudvaks ülesandeks,” ütles Anna Piperal EASi välisinvesteeringute keskusest, kes on ka E-Estonia Showroomi tegevjuht.

Tema sõnul olid ajakulukad taotlejate kvalifitseerimine, dialoogi voorud, dokumentatsiooni läbitöötamine, tehniliste tingimuste ja ootuste sõnastamine ning riskide juhtimine. “Tegemist on lahendusega, mida Eesti firmadest pole veel keegi varem pakkunud,” lisas ta. Piperali sõnul teeb lahenduse keerukamaks ka see, et tulemus peab töötama erinevate seadmete ja VR-prillidega, nii internetiühendusega kui ka ilma.

“Pakkujatega toimus mitu dialoogi vooru parima loova ja tehnilise lahenduse väljaselgitamiseks, sealhulgas olid esindatud rahvusvahelised pakkujad. Kõikide nende faktorite tõttu ajakava on veidi nihkunud. Ootame juuli lõpuks viimased pakkumised ning sobiva partneri valik peaks toimuma hiljemalt augustis,” lisas Piperal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.