Uudis

Venemaa nõuab, et Netflix ja teised sarnased teenused näitaksid ka nende riigikanaleid

Venemaa on ka varem avaldanud rahulolematust välismaa tehnoloogia ettevõtete vastu.Foto: Shutterstock

Suurtel tehnoloogiaettevõtetel on Venemaaga taas vastuolu. Suurriik tahab nüüd, et Netflix ja teised sarnased ülekandeteenused näitaksid 20 Venemaa riigi telekanalit.

The Moscow Times kirjutas hiljuti, et Venemaa föderaalne side, infotehnoloogiate ja massikommunikatsiooni kontrolli amet Roskomnadzor teatas, et seadus jõustub ligikaudu selle aasta märtsis.

Riik tahab ka, et firmade edastatav sisu oleks kooskõlas Venemaa seadustega. See tähendab, et ettevõtetel võidakse ära keelata edastada filme ja sarju, kus näidatakse ekstremistlikku või LGBT sisu.

Roskomnadzori sõnul kehtib seadus kõigile interneti voogedastusteenustele, millel on rohkem kui 100 000 aktiivset kasutajat. Ehk seadus puudutab näiteks Netflixi ja Amazon Prime Videot. 

Teleteenuse Apple TV+ kohta on raske arvamust luua, kas seadus ka seda teenust puudutab, kuna ettevõte pole tellijate ega igapäevaste kasutajate arvu avalikustanud.

Venemaa on varem ka välismaa ettevõtteid piiranud. Kirjutasime eelmisel aastal, kuidas juulis tutvustas Venemaa uut seadust, mis käsib välismaa interneti ettevõtetel avada riigis asutus, kui neil on üle poole miljoni igapäevase kasutaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.