Uudis

Venemaa tahab oma ballistilised raketid asteroidide poole suunata

asteroid.jpg

Venemaa teadlased on huvitatud ballistiliste reakettide katsetamisest asteroid Apophise peal, mis Maast aastal 2036 väga lähedalt möödub, kirjutab Universe Today.

Makejevi raketidisainibüroo juhtivteadlane Sabit Saigarayev rääkis Venemaa uudisteagentuuris TASS ilmunud artiklis, et Vene teadlased tahavad modifitseerida riigi kontinentidevahelisi ballistilisi rakette nii, et need oleksid võimelised hävitama 20-50 meetri suuruseid maalähedasi asteroide. 2036. aastal mööduv Apophis oleks programmi esmane katsetus.

Raketid, mida teadlased soovivad uuendada, on samad, midaNõukogude Liit külma sõja ajal USA poole sihtisid. Vähemalt näiliselt on nende uus eesmärk oluliselt rahumeelsem – kaitsta Maad seda ohustavate kosmiliste objektide eest.

Kuigi Maa-lähedaste objektide oht on tõeline ja vajadus Maad nende eest kaitsta suur, on mitmed maailma teadlased Venemaa plaanide osas murelikud. Rahvusvaheline üldsus on otsustanud, et kosmost ei tohi relvastada ja ballistiliste rakettide sinna saatmine käib sellele justkui vastu.

Teisest küljest on oluline, et meil on võimalus end asteroidide eest kaitsta. Kuigi Apophis läheb aastal 2036 Maast mööda, on selge, et ühel päeval tuleb ka midagi, mis otse märki tabab. Sellistel hetkedel on hea, kui keegi on valmistunud, sest alati ei saa Bruce Willise peale loota.

Avafoto: Euroopa Kosmoseagentuur

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.