Uudis

Veriff käivitab iseteeninduskeskkonna klientide tuvastamiseks

Veriffi asutaja Kaarel Kotkas.Foto: Jake Farra

Veriff käivitab iseteeninduskeskkonna Veriff Station, mis on mõeldud väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes soovivad kasutada turvalist ja paindliku hinnastusega verifitseerimisteenust väiksemate kliendimahtude teenindamiseks.

Üle maailma on miljoneid väikese- ja keskmise suurusega ettevõtteid, kes peavad tuvastama teise osapoole enne tehingu jõustamist. Nüüdsest pole neil tarvis isikutuvastamise tehnoloogiat ise luua. Selle asemel saavad ettevõtted kasutada Veriffi iseteeninduskeskkonda ja keskenduda oma põhitegevusele.

Veriffi asutaja Kaarel Kotkase sõnul on tänaseks isikusamasuse tuvastamine iga interneti äri loomulik osa ja ei piirdu vaid finantstehnoloogia sektoriga.

“Soovime olla kasvavate ettevõtetega koos juba algusest peale, sest mida varasemas faasis meie automaatika teenusega ühildada, seda lihtsam on ettevõtetel oma äri laieneda. Niipea, kui isikusamasuse tuvastus on paigas, saavad nad keskenduda usalduslike kliendisuhete loomisele ja äri kasvule kasutades oma vajadustele sobivaid paindlikke hinnapakette,” rääkis ta.

Veriff Stationi iseteeninduskeskkond on täisautomaatne. Sõltuvalt eeldatavast teenindusmahust saab klient valida nelja paketi vahel. Paindlik hinnastus sobib kiiresti kasvavatele ettevõtetele.

Stationi beetaversioon sai test-klientidele kättesaadavaks septembris. Tagasiside tõestas suurt nõudlust kõrgete turvastandarditega iseteenindustoote järele. Toote võtsid kasutusele näiteks tudengitele orienteeritud USA finantstehnoloogia ettevõte Blair ja äriasutamise teenust pakkuv Eesti tehnoloogiaettevõte Xolo.

Blairi asutaja Constantin Schreiberi sõnul kaaluti erinevaid teenusepakkujaid. “Otsustavaks sai Veriffi kliendikeskne kasutajakogemus ning kiire ja lihtne integratsioon – see võttis vähem kui ühe tööpäeva. Paljud teenusepakkujaid on orienteeritud vaid suurklientidele, kuid Veriff pakub turvalist ja toimivat iseteeninduskeskkonda väiksemate kliendimahtudega ettevõtetele,” rääkis ta.

Xolo kaasasutaja Erik Melli sõnul on isiku tuvastamine nende teenuse lahutamatu osa. “Veriffi iseteenindus on kõrgete turvastandarditega ja pakub paindlikkust teenindada nii suuri kui väikeseid kliendimahte. Hinnastamine on kooskõlas kliendimahtudega. Loodame, et isikusamasuse tuvastamine Veriffi abil lühendab veelgi oma äri käivitamiseks vajalikku aega Xolo platvormil,” ütles ta.

Veriff tegeleb isikusamasuse tuvastamisega, kaitstes nii ettevõtteid kui nende kliente identiteedipettuste ja -varguste eest. Isikusamasust tuvastatakse automaatselt tehisintellekti abil analüüsides tuhandeid tehnoloogilisi ja käitumuslikke näitajaid.

Veriff suudab tuvastada rohkem kui 3000 erinevat dokumenditüüpi enam kui 190 riigist. Veriffi kliendid tegutsevad finants-, jagamismajanduse ja e-kaubanduse valdkonnas Berliinis, Londonis, New Yorgis, San Franciscos, Viinis ja teistes linnades. Juunis sõlmis Veriff koostöölepingu Berliini ühistranspordi ettevõttega BVG. Viimase 12 kuu jooksul on Veriffi meeskond kasvanud 17 korda ning tänaseks töötab Veriffi Tallinna kontoris üle 300 inimese.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.