Uudis

Veriff sai kliendiks Saksamaa suurima ühistranspordifirma

Eesti idufirma Veriff hakkab pakkuma inimeste tuvastamise teenust eile Berliinis avatud transpordisüsteemile Jelbi, kus inimesed saavad ühe äpi kaudu kasutada ühistransporti, taksoteenust, elektritõukerattaid, rendiautosid ja -rollereid.

Jelbi tegijaks on ettevõte BVG (Berliner Verkehrsbetriebe), mis on Berliini ühistranspordi vundament. Tegemist on Saksamaa suurima ühistranspordiettevõttega, mis opereerib 10 metroo-, 22 trammi-, 150 bussi-, ja 6-praamiliini Berliinis ja selle lähiümbruses.

BVG masinapargis on üle kolme tuhande sõiduki ning ettevõtte teenuseid kasutab üle miljardi inimese aastas.

Veriffi teenus on vajalik kasutajate isikusamasuse ja juhiloa olemasolu tuvastamiseks.

“Veriffi poolt pakutav mitmekihiline isikutuvastuse lahendus on oluliselt turvalisem kui inimese poolt silmast silma tehtav isiku identifitseerimine,” ütles Jannes Schwentu BVG-st.

Veriffi asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul on BVG loodud rakendus märk ajastu vaimust, kus ettevõtted loovad kaasaegseid ja turvalisi digitaalse ühiskonna teenuseid.

“Meie selgitame välja, kas Jaan on Jaan ning kas Jaanil on kehtiv juhiluba,” rääkis kotkas. “Nii saavad Berliini inimesed ligipääsu kasutajasõbralikule teenusele, mis ei tee allahindlusi turvalisuse arvelt.”

Kotkas lisas, et tänu BVG rakendusele saab Berliinist teerajaja kogu Euroopa ühistranspordi sektorile.

“Veriffi jaoks on au ja rõõm teha koostööd avaliku sektori ettevõttega, mis loob trende, mitte ei sörgi sabas,” ütles Kotkas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.