Uudis

Veriff võimaldab nüüd biomeetriliste dokumentide viipamise võimalust

ePass on isikut tõendav dokument, mis sisaldab biomeetriliste andmete kihti.

Eesti tehnoloogiafirma Veriff pakub nüüdsest võimalust valideerida biomeetrilisi dokumente, näiteks passi ja ID-kaarti, viibates dokumenti nutiseadmega. Viipamine toimib uuemate Androidi ja iOSi seadmete abil.

Rahvusvahelises tähenduses tuntakse biomeetrilisi isikuandmete dokumente ePassi (ingl ePassport) nime all. ePass on isikut tõendav dokument, mis sisaldab biomeetriliste andmete kihti. Eestis väljastatavad ID-kaardid ja passid on samuti biomeetrilised. ePassi kasutajatel on eelis tuvastada isikusamasust mugavamalt.

Veriffi asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul töötab Veriff alati kõige turvalisemate isikusamasuse tuvastamise lahenduste nimel.

“Niipea kui tuli välja uusim iOS versioon, asusime tööle, et lisada meie tootesse NFC funktsionaalsus, mis suudab verifitseerida ePasse. Nüüd saame tuvastada isiku identiteedi sekunditega, tegemata kompromisse turvalisuse arvelt. Kasutajale tähendab see mugavamaid teenuseid, sest biomeetrilise dokumendi ja kaasaegse nutiseadme omanikul pole vaja dokumendi esi- ja tagakülge näidata – piisab viipamisest,” rääkis ta.

Veriff tegeleb isikusamasuse tuvastamisega, kaitstes nii ettevõtteid kui nende kliente identiteedipettuste ja -varguste eest. Isikusamasust tuvastatakse automaatselt tehisintellekti abil analüüsides tuhandeid tehnoloogilisi ja käitumuslikke näitajaid. Veriff suudab tuvastada rohkem kui 3000 erinevat dokumenditüüpi enam kui 190 riigist.

Veriffi kliendid tegutsevad finants-, jagamismajanduse ja e-kaubanduse valdkonnas Berliinis, Londonis, New Yorgis, San Franciscos, Viinis ja teistes linnades. Juunis sõlmis Veriff koostöölepingu Berliini ühistranspordi ettevõttega BVG. Viimase 12 kuu jooksul on Veriffi meeskond kasvanud 17 korda ning tänaseks töötab Veriffi Tallinna kontoris üle 300 inimese.

Veriff on kaasanud 8,3 miljoni dollari (7,35 miljoni euro) ulatuses investeeringuid. Ettevõttesse on investeerinud Mosaic Ventures, Y Combinator, SV Angel, ACE & Company, LIFT99, Superangel, Taavet Hinrikus, Ashton Kutcher, Paul Buchheit, Elad Gil, Sten Tamkivi, Jaan Tallinn, Ragnar Sass, Gustaf Alstromer, Anu Harihara, endine LexisNexise tegevjuht Andrew Prozes ja paljud teised.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.