Video: Aaviksoo ja teised tippjuhid annavad VR-peakomplektiga allkirju

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
aaviksoo.jpg

Kuidas saada tippjuhtide omavahelisele koostööleppele tähelepanu? Õige vastus: pane neile pähe virtuaalreaalsuse komplekt ja lase neil allkirjad anda VR maailmas.

Nii tegid teisipäevalTTÜ, ettevõtluskõrgkoolMainori, Tallinna Teaduspark Tehnopoli ning Ülemiste City ärilinnaku juhid.Koostööleppe eesmärgiks ontõsta Eesti rahvusvahelist tuntust tehnoloogiariigina, tuua riiki suuri rahvusvahelisi ettevõtteid ning kasvatada teadus- ja arendustegevuse alast koostööd Eesti kõrgkoolide ja ettevõtete vahel.

Lepe allkirjastati virutaalreaalsuses, kasutades selleks riigi ainukest HTV Vive seadet. Koostöölepingule andsid allkirjad TTÜrektor akadeemik Jaak Aaviksoo, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor majandusdoktor Ülo Pärnits, Tallinna Teaduspark Tehnopol juhataja Jaak Raie ning Ülemiste City linnakut arendavate Technopolis Ülemiste AS ja Mainor Ülemiste AS juhatuste esimehed Gert Jostov ja Margus Nõlvak.

Mainor Ülemiste nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul on Ülemiste City algusest peale oma missiooniks pidanud mitte ainult füüsilise keskkonna rajamist, vaid ka igakülgset tegevust Eesti kui suurepärase ettevõtluskliimaga riigi propageerimisel ning välisettevõtete siia meelitamisel. “Peame pidevalt läbirääkimisi välisfirmade arendus- ja IT-keskuste siiatoomiseks, kuid nii mõnelgi korral oleme tundnud, et läbilöögi saavutamiseks peaksime Eesti sees oma tegevust paremini koordineerima ning teadus- ja arendustegevusega seotud jõud koondama,” märkis Pärnits ja ütles, et tema hinnangul on just nüüd allakirjutatud lepe Ülemiste City ajaloos kõige olulisem samm selle eesmärgi poole liikumisel.

Tallinna Tehnikaülikooli rektori akadeemik Jaak Aaviksoo kinnitusel näeb Tehnikaülikool ühe oma peamise väljundina Eesti tehnoloogilise konkurentsivõime kasvu, mis sünnib eelkõige ülikoolide ja ettevõtluse koostöös.

“Eesti konkurentsivõime kasvab eelkõige ülikoolide ja suurte, rahvusvahelise haardega ettevõtete koostöös, milleks loovad soodsaima kasvupinnase ülikoolide teaduskompetents, tipptasemel lõpetajad ja teadus- ja tehnoloogiaparkide poolt loodav infrastruktuur. Nii Teaduspargi Tehnopol linnak koos tehnoloogiaettevõtluse tugiteenustega kui Ülemiste ärilinnak on ülikoolile suurepärasteks koostööpartneriteks ja ülikoolist võrsunud spin-off firmadele kasvupinnaseks,” selgitas Aaviksoo.

Aaviksoo hinnangul on Eestis viimase kümnendi jooksul tekkinud mitmeid perspektiivikaid ettevõtteid koondavaid klastreid – IT-, materjali-, biotehnoloogia- ja teistes valdkondades. “Koostöö Ülemiste City arendajatega lubab seda teed nö nutika spetsialiseerumisega jätkata – linnakusse on juba koondunud IT-ettevõtete näol arvestatav potentsiaal, mis kasvab kahtlemata veelgi,” märkis Aaviksoo.

Foto: kaader videost

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.