Uudis

VIDEO: Eestis toimib Apple Pay ja isegi näomakse, aga ühe väikse konksuga

Mobiiliga tavalises poekassas maksmise teenus Apple Pay laienes hiljuti mitmetesse Eesti naaberriikidesse, kuid ametlikult Eestis seda teenust veel kasutada ei saa. See ametliku toe puudumine ei takista aga hakkajatel inimestel Eesti poekassas Apple’i telefoniga maksmast.

Geeniuse lugeja Jarmo, kes ei taha rahaasjade avalikustamise pärsat oma päris nimega meedias esineda, näitas, kuidas ta igapäevaselt Tallinnas oma iPhone SEga kassas maksab. Panime Jarmo konto prooviks tööle ka uues iPhone X-is. Nagu videost näha, saab poes teha ka näomakse ehk arve tasuda lihtsalt oma nägu näidates.

Milles konks?

Kui Apple Pay ametlikult Eestis ei toimi ja Eesti pangad ei tea, millal see võiks toimima hakata, siis kuidas see eelnev võimalik on?

Konks on selles, et Jarmo on Soome Nordea panga klient ja tal on Soome Nordea Mastercard krediitkaart. Kui see kaart lisada Apple Wallet äppi, saab Apple Pay teenusega maksta kõikides kassades maailmas, mis toetavad Mastercardi kontaktivaba makset. Ja need on peaaegu kõik viipemakse toega kassad Eestis. “Ainus koht, kus mul on see Eestis tõrkunud, on Selveri kassad,” ütleb Jarmo.

Seega võiks olla Eesti Apple Pay huvilisel võimalus võtta Soomest pangakaart ja seda siin telefonis kasutada, aga selleks peab Soome pank sellega nõus olema. Ja ei maksa arvata, et Soome pangad ise nii innovaatilised on. “Selleks, et Nordeas konto avada, oli mul vaja reaalset faksinumbrit. Otsisin selleks tööl kõvasti taga, et kust üks faks leida. Nii et Apple Pay saamiseks on vaja kõigepealt faks hankida,” ütleb Jarmo.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.