Uudis

VIDEO: Robotexil toimus maailma esimene robotitele mõeldud kontsert

Sel nädalavahetusel toimus robootikamessil Robotex maailma esimene robotitele mõeldud kontsert. Messi raames kutsuti kokku projekitbänd Focus Space, kes musitseerib umbes 30 roboti ees. Bändis mängisid klahvpillidel Jürgen Urbanik, trompetil Joosep Niinmeister ja löökpillidel Vahur Orrin.

“See kontsert toimub Robotexi kõige intelligentsemate ja arukamatele robotitele. Bänd proovib robotitega suhestuda ja nendega kontakti luua ja neile muusika kaudu emotsioone süstida. Seda võiks nimetada ka robotite “hingestamiseks” või “humaniseerimiseks.” ütles kontserdi idee autor ja produtsent Vahur Orrin.

“Tõenäoliselt on tegemist esimese live-kontserdiga maailmas, mis on organiseeritud otseselt robotitele. Kuna Robotexi raames tahetakse ka teha uus Guinessi rekord, siis mõtlesime, et see on hea võimalus selle raames midagi erakordet teha. Kontserti raames valmib ka muusikavideo cover Miles Davise tuntut hitist Jean Pierre,” lisas Orrin.

First-ever live concert organised for robots from Vahur Orrin on Vimeo.

“Tehnika on muutnud inimkonda fundamentaalselt ja me näeme, et see areng jätkub. Varsti on robotid kohal ja suur väljakutse meile kõigile saab olema, et peame õppima nende kõrval elama ja töötama. Inimkond pole enam ainus ratsionaalne olend siin planeedil,” ültes Robotexi tegevjuht Ave Laas.

“Meie tavaarusaam on, et robot on eelkõige masin. Masin, mis on loodud inimese tootlikkuse ja efektiivsuse tõstmiseks. Me ei suuda näha robotites midagi inimlikku, neil puudub rahvus, sugu, keel ja veelgi enam, neil puuduvad emotsioonid ja tunded. Samas suur lahtine küsimus on, et kui AI areneb, siis kuidas me saame välistada, et ühel hetkel robotid muutuvad meile sarnastemaks,” lisas Laas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.