Uudis

Viipekaardiga saab peagi mitu korda suurema summa eest tasuda

lhv_kaart_7.jpg
LHV NFC pangakaart. Foto: Rene Suurkaev

Viipemakse võimalusega kaarte pakkuvad Eesti pangad tõstavad viipemakse limiiti alates 16. oktoobrist varem kehtinud 10 eurolt 25 euro peale.

Kuigi jaanuaris näiteks Swedbank seisukohal, et viipemakse limiiti sel aastal ei tõsteta, siis huvi lahenduse vastu on viinud olukorrani, kus makse limiiti siiski tõstetakse. See tähendab, et viipemakse abil saab alates 16. oktoobrist ilma PIN koodi sisestamata tasuda kuni 25 euro suuruse ostu eest.

Pangaliidu andmetel jääb 75 protsenti Eesti poodides tehtavatest maksetest alla 25 euro limiidi. “Esialgu Eestis kehtestatud kümne euro limiit tõestas, et nii tarbijad kui ka kaupmehed on uuest makseviisist huvitatud ning see on ka turvaline, kuna viipemakset saavad teostada vaid spetsiaalsed seadmed, mille kasutamiseks on vajalik leping pangaga. Pisteliselt küsitakse makse kinnistamiseks ka PIN-koodi isegi alla limiidi summa jäävate maksete korral,” selgitas Pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk. See on ka põhjus, miks limiiti otsustati tõsta.

Viipekaardid moodustavad Eestis 15 protsenti kõikidest pangakaartidest. Pangad prognoosivad, et 2017. aasta lõpuks on kõikidest makseterminalidest viipemakse võimekusega umbes 80% ning 2020. aastaks peavad viipemakseid võimaldama kõik terminalid.

Eestis väljastavad viipekaarte Swedbank, SEB Pank, LHV Pank, Krediidipank ja Nordea Pank.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.