Viis kasulikku kodurobotit, mida saab ka Eestist osta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
kass.jpg

Inimlaiskus on piiritlematu ning lõpmatu, seega on vaid loogiline, et tüütud tööd üritatakse kellegi teise kaela sokutada. Mida aeg edasi, seda tõenäolisem on, et tööd sokutatakse kodurobotite kaela.

Need väikesed ning usinad abimehed töötavad ööpäevaringselt ning teevad meie elu oluliselt kergemaks. Siin on nimekiri viiest säärasest abimehest, mida saad endale kohe Eestist hankida.

Robotniiduk

Möödas on ajad, mil pidid palaval suvapäeval niidumasina taga rühkima, et lõpmatu kiirusega kasvavat muru kontrolli all hoida. Robotniidukid teevad selle töö sinu eest ära. Ning erinevalt inimestest töötavad nad ka öösiti.

Robotniidukile saab kerge vaevaga öelda, millal sa soovid, et nad aias toimetaksid. Nad on vaiksed ning töökad. Lisaks sellele on alati tore vaadata külaliste reaktsioone, kui suvise grillipeo ajalusin robot neist mööda suriseb.

Robotniidukeid leiab turult mitmeid, kuid vast ühe kõige tuntumad ning usaldusväärsemad on Husqvarna poolt toodetud niidukid. Kui Husqvarna niidukid ei ole sinu jaoks,võid alati katsetada Ambrogio niidukeid.

Robotiniidukite hinnad algavad umbestuhandesteurost.

Robottolmuimejad

Tolmuimejad, mis iseseisvalt mööda maja või korterit ringi surisevad, on turul olnud juba aastaid ning nad on siiani ühed kõige populaarsemad kodurobotid. Nende populaarsuse üle ei tasu ka imestada. Igas kodus leidub tolmu ning muud mustust, mida tuleb pidevalt koristada. Robotid teevad selle ülesande oluliselt kergemaks.

Vajuta vaid nuppu või seadista kellajad ning robot hakkab mööda elamist ringi surisema. Kui koristustööga lõpule jõudnud või aku suure ringiveeremise peale tühjaks saanud, sõidab robot oma laadimispunkti tagasi ning jääb järgmist töökorda ootama. Pane aga tähele, et robotid ei saa tihtipeale hakkama tubades, kus on mööbli tõttu väga kitsas.

Robottolmuimejaid on turul küll ja veel, kuid enimtuntud oniRoboti Roombad, mis on oma töökindluse eest saanud paljude majapidamiste püsiasukaks. Kui Roomba ei ole sinule,võib poodidest leida palju alternatiive, nagu Deebotid ning Samsungi toodetud toodetud tolmuimejad.

Robottomuimejate hinnad algavadmõnesajast eurost.

Kasside robotliivakast

Kindlasti leidub kiisusid, kellel meeldiks eelnevalt tutvustatud tolmuimeja peal lõbusõitu teha, kuid see ei ole tolmuimeja peamine ülesanne. Robotliivakast on aga just kassidele ning nende omanikele mõeldud.

Liivakasti puhastamine ei ole kellegi meelistegevus ning pigem üritatakse seda võimalikult kaua edasi lükata. Litter-Robotiga pole see enam aga vajalik, kuna ta puhastab end ise. Mõned minutid pärast kassi poolt liivakasti kasutamist hakkab robot tööle, sõelub kogu liiva läbi ning suunab jäätmed haisulukuga kogumiskasti. Puhas liiv suunatakse aga põhiossa tagasi, et kass saaks seda uuesti kasutada. Iga mõne aja tagant on vaja vaid kogumiskast tühjendada ning kasti liiva lisada.

Klientide tagasiside põhjal võib olla kindel, et süsteem töötab nii nagu peab ning see teeb kassiomanike elu oluliselt mugavamaks. Liivakasti saab endale hankida siit. Liivakastide hinnad algavad umbes neljasajast eurost.

Robot, mis puhastabvihmaveerenne

On möödas ajad, kus pidid redeliga katuseäärel elu ning surma vahel kõikuma, kui soovisid sügisel vihmaveerenne okstest ning lehtedest puhastada. Robotid on nüüd ka katustele jõudnud ning puhastavad hea meelega ise sinu maja vihmaveerennid ära.

Roomba loojate poolt välja mõeldud robot roomab ise sinu maja vihmaveerennides ning loobib lehed ning muu mustuse sealt välja. Sina pead selle vaid rehaga kokku kraapima ning kompostihunnikusse viskama.

iRoboti poolt valminud roboti saad endale hankida siit ning see maksab 350 eurot.

Robotklaasipuhastaja

Akende pesemine on tüütu töö, eriti kui su elamises leidub neid palju. Sellevältimiseks on välja mõeldud aknapesurobotid nagu Winbot. Robot imeb end vaakumiga akna sise- või välisküljele ning seejärel sõidab seal edasi-tagasi kuni aken särab. Vähemalt teoorias.

Winboti töölepanek võtab üksjagu aega ning seega on väiksemate klaaspindade koristamise puhul kiirem need ise ära pesta. Siiski, kui tegemist on suurte maast-laeni akendega ning neid on palju, võib Winbot aidata üksjagu aega kokku hoida. Tulemused ei ole küll täiuslikud, kuid siiski üksjagu head.

Winbotide hinnad algavad keskmiselt neljasajast eurost.

Fotod: tootjad

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.