Viis parimat äppi telefonil või tahvelarvutis fotode töötlemiseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
title.jpg

Kuna enamus meist teeb suurema osa oma fotodest nutitelefoni abil, on ka fototöötlus suuresti mobiilsele platvormile kolinud. Seda on näha ka rakendustepoes ringi vaadates. Suur osa äppepakubvõimalust oma ägedatele piltidele lisada tekste, filtreid, efekte ja nii edasi.

Kuna nende seas võib olla esialgu keeruline orienteeruda, tegime nimekirja viiest fototöötluse rakendusest, mis meile enim meeldivad.

Snapseed (tasuta)

Snapseed on hetkel üks populaarsemaid rakendusi fotode töötlemiseks. Lisaks standardsetele särituse, kontrasti ja kirkuse muutmise tööriistadelesaab eraldi seadistada pildi heledaid ja varjualasid, korrigeerida perspektiivi ja valida spetsiifilised alad fotol, millele parandused teha.

Kasutajaliides on väga sõbralik. Fotol sõrmega üles ja alla liigutades saab muuta aktiivset tööriista ning paremale ja vasakule liigutades selle mõju tugevust. Kuna tööriistu on palju, on need arusaadavalt erinevatesse kategooriatesse jaotatud.

Rakendusega tuleb kaasa mitmeidvalmis filtreid, mis foto välimust oluliselt muudavad. Õnneks saab muuta ka seda, kui tugevalt filter pilti mõjutab.

Snapseed on saadaval nii iOS’i kui ka Androidi jaoks.

VSCO (tasuta)

Järjekordne väga populaarne rakendus VSCO on tuntud peamiselt iseloomulike filtrite pärast, mis imiteerivad filmikaameratega tehtud pilte. Lisaks filtritele võimaldab rakendus ka vägagi täpselt pilti korrigeerida.

Sarnaselt Snapseedile saab eraldi seadistada pildi heledaid ja varjualasid, korrigeerida perspektiivi ja muud, kuid VSCO-l puudub võimalusmõjutada vaid kindlaid alasid fotol . Selle kompenseerib aga tööriist, mis lubab inimeste nahatoonieraldi töödelda.

Piltide peentöötluse teeb veidi keerukamaks see, et esmapilgul on tööriistade tuvastamine raske. Pildi all on vaid väikesed ikoonid ja selleks, et teada, mida need tähistavad, tuleb neile peale vajutada.

Hoolimata sellest võimaldab VSCO üsna kiirelt väga hea lõpptulemuse saavutada ja see on olemas nii iOS’ile kui ka Androidile.

Enlight (3,99 €)

Enlight on üks võimekamaid fototöötlusrakendusi iOS platvormil. See sisaldab pea kõiki võimalusi, mida Snapseed ja VSCO, kuid lisab terve hulga spetsiifilisi tööriistu, mis lubavad pildi välimust ja funktsiooni oluliselt muuta. See rakendus lubab lisaks väiksematele korrektuuridele ka foto täielikult remiksida.

Suurim miinus on Enlighti puhul on selle keerukus. Tööriistu ja võimalusi on nii palju, et enamasti ei oska neid isegi tahta. Olukorra parandamiseks näitab rakendus iga tööriista esmakordsel avamisel väikest õpetust, kuidas ja miks seda kasutada, aga hea lõpptulemuse saavutamiseks tuleb siiski üsna palju vaeva näha.

Rakendus on hetkel saada vaid iOS’ile ning erinevalt eelmistest on see tasuline (3,99 eurot). Neile, kes aga fotol iga väiksemat asja tahavad kontrollida, sobib see suurepäraselt.

AdobeLightroom Mobile (tasuta, aga Creative Cloudi liikmetele on rohkem võimalusi)

Adobe'i kuulsa RAW fotode töötlustarkvara Lightroom mobiiliversioonist oleme Geeniuses ka varem kirjutanud. See on väga huvitav rakendus, mis võimaldab lisaks telefoniga tehtud fotodele töödelda ka fotoaparaadiga tehtud pilte, mis on varasemalt Adobe'i pilveteenusesse laetud.

Lightroomist ei tasu otsida sarnaselt ägedaid filtreid nagu pakuvad teised selles artiklis tutvustatudrakendused. Pigem sobib see inimesele, kes tahavboma fotosid veidi sättida ning on harjunud Adobe'i tööriistu kasutama. Sel juhul pakub rakendus väga meeldivat kasutajaliidest ja tuttavat kogemust.

Lightroom Mobile on saadaval tasuta nii iOS’i kui ka Androidi rakendustepoes.

Adobe Post

Adobe Post ei võimalda korrigeerida fotode kontrasti, säri ja värve egaole selles mõttes sarnane teiste selle artikli rakendustele. Posti võlu peitub hoopis võimaluses muuta oma fotod kena kujundusega postriteks,mida sõpradega jagada.

Pärast foto valimist pakub rakendus välja erinevaid eelseadistatud variante, kuhu saab kiirelt oma teksti kirjutada. Kui eelseadistatud versioonid ei sobi, saab teksti paiknemist, kujundust, värve ja efekte ja eraldi muuta.

Kahjuks on Adobe Post hetkel saadaval vaid iOS platvormil, aga see-eest tasuta.

Aga Windows phone?

Kahjuks ei toimi ükski nendest rakendustest Windows Phone platvormil ja seetõttu otsustasime selle kasutajatele eraldi soovitused välja tuua.

Üks enamlevinud fototöötlusrakendusi Windows Phone platvormil on Lumia Creative Studio, mis pole küll nii võimekas kui konkureerivatel platvormidel olevad variandid, kuid lubab siiski põhilisi parameetreid sättida. Kes soovib fotot täpsemalt töödelda, võib vaadata Fotor’i poole, mis pakub rohkem tööriistu.

Adobe'i tarkvara sõpradele julgeme soovitada ka Adobe Photoshop Expressi, mis on kõigil kolmel mobiilsel platvormil olemas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.