Viis vahvat toodet, mis Garage48 käigus vaid kahe ööpäevaga välja töötati

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
garage48_hardware_arts_2016_logo.png

Sel nädalavahetusel toimus Tartus järjekordne Garage48 alateemaga Hardware & Arts, kus oma ala asjatundjad üritasid 48 tunni jooksul jõuda ideest töötava prototüübini. Ürituse võitjaks osutust seekord Genosity meeskond, kessuutis 48 tunni jooksul välja töötada masina, mis suudab kodustes tingimustes geene testida.

Lisaks üldvõitjale võis näha ka suurt hulka muid erinevaid ning kavalaid lahendusi. Siin on valik viiest huvitavast seekordsel üritusel ilmavalgust näinud projektist.

CitySense

Maaklerid võivad uue elamu kohta kokku rääkida maad ja ilma, kuid tihtipeale jäetakse mainimata kõiksugu välised nähtused nagu õhupuhtus või müra ümbritsevast liilklusest. CitySense töötaski 48 tunni jooksul välja lahenduse, mis mõõdab erinevate sensorite abil õhu puhtust, mürataset ning muid mõjutavaid faktoreid ning sina saad neid seejärel oma arvutiekraanilt vaadata.

Teasla

Teaslavõitis ürituse raames Microsofti eriauhinna ning parima tehnilise lahenduse autasu. Toote mõte on lihtne: kohvimasinaid on kõik kohad täis, kuid teemasinat nii tihti ei kohta. Teasla abil on sul alati võimalik värsket teed saada ning mis veel toredam, saad seda Cortanal paluda teha. Autorid tunnistasid, et kindlasti ei ole tegemist odava tootega ning see sobib pigem tõelistele entusiastidele.

WulfCounter

Sõdurid peavad lahinguväljal muretsema miljoni erineva asja eest ning viimane, mille pärastnad muretseda tahavad, on salves alles olevate padrunite arv. WulfCounter tahab salve külge lisada väikese ekraani, mis kuvab arvu, mitu padrunit salveson. Lisaks sõduri aitamisele saadetakse info ka keskusesse ning selle abil on ülematel võimalik näha, kas ja kuhu oleks vaja moona juurde saata.

Eye-Shirt

Kindlasti üks veidramaid väljatöötatud lahendusi: sellega on tavalisele T-särgile LED-lampide abil võimalik erinevaid kujundeid ningmustreid kuvada. Mis veel huvitavam: soovi korral saad oma särgipinda ka reklaami kuvamiseks müüa. Sina saaksid reklaamitulust ka väikese osa endale.

PILOT

Tesla autopiloot on üldiselt hästi vastu võetud, kuid selle saamiseks tuleb kukrut korralikult kergendada ning endale Tesla soetada. PILOTi meeskond üritab sellist tehnoloogiat aga kõikidele kättesaadavaks teha. Paigaldades oma auto katusele väikese muhku meenutava vidina, saad oma nutitelefonis reaalajas kõiksugu sensorite infot jälgida. Näiteks näed, kas ümberreastumisel on keegi su kõrval või kas hakkad parkimise ajal vastu seina sõitma.

Kuidas ideest tooteni vaid 48 tunniga jõuda?

Reede õhtul said kõik osalejad oma ideid 90 sekundi jooksul tutvustada. Pärast ideede esitlemist oli osalejatel, kelle hulka kuulusidinsenerid, turundajad, kujundajad, arendajad ning projektijuhid,võimalik valida endale sobiv meeskond ja idee ning sellegaühineda. Kui mõne meeskonna ideest ei olnud piisavalt inimesi huvitatud, said selle liikmed võimaluse mõne muu meeskonnaga ühineda.

Arendusfaasi jõudis lõpuks 20 ideed (millest pitchimisele jõudis küll vaid 19), mille ampluaa on silmipimestav. Osades ruumides töötati teeautomaadi kallal ning teises võis näha süvenenudinimesi arendamas autopilooti, mis töötaks iga autoga.

The Bubble Gym soovis treenimise huvitavamaks muuta

Osavõtjatele olioma prototüübi arendamine võimalikult mugavaks muudetud. Tartu Ülikooli Physicumis võisid osalejad leida erinevad tarvilike komponente, tööriistu ning muid keeruliste nimedega vidinaid, mis prototüübi arendamise võimalikus teevad. Laoruumid olidtäis juhtmeid ning adaptereid, ühes toas urisesarmee 3D-printereid ning teises lõigatilaserite abil vajalikke detaile.

Pärast 48 unetu tunni möödumist pididkõik meeskonnad oma ideed žüriile esitama (ehkpitchima), misjärel valis žüriivälja parimad. Lisaks üldvõitjale jagati välja tiitlid ka sellistes kategooriates nagu turundus, inseneritöö, disain ning sponsorite ja rahva lemmikud. Võitjad said lisaks aule, kuulsusele ning soojale sisetundele suures koguses erinevaid tooteid ning vidinaid.

Üldvõitja Genosity pärast võitu

Üldvõitjaks osutunud Genosity töötas 48 tunni jooksul masina kallal, mis suudab geene ning soodumusi testida ning oleks võrreldes teiste turul olevate toodetegaoluliselt odavam. Genosity sõnul on nende esmaseks turuks koolid, kus bioloogiaõpetajad saaksid masina abil õpilastele geenide tööd tutvustada ning praktilist kogemust pakkuda.

Fotod: Garage48

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.