Uudis

Võimalik uus IT-minister tõi välja 5 prioriteeti, millega on vaja Eestis tegeleda

Kaimar Karu.Foto: Erakogu/Kaimar Karu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas täna väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadiks Kaimar Karu.

20 aastat IT-sektoris erinevates rollides töötanud Karu kohaselt andis ta nõusoleku ametikohale kuna ta usub Eesti digivõimekusse, ta soovib panustada Eesti riigi arengusse ning ta leiab, et suudab enda haridust, kontakte ning rahvusvahelist ja Eesti avaliku sektori töökogemust rakendada selleks, et väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri rolli edukalt kanda.

Eelmise ministri algatatud e-valimiste töörühma ei ole Karul plaanis lõpetada, vaid ta hakkab töötama selle nimel, et kõik kodanikud usaldaksid valimissüsteemi.

Karu: Eestil peab olema tugev digiriigi kuvand

Kaimar Karu tõi põhjalikus sotsiaalmeediapostituses välja kolm olulist põhjust, millest tulenevalt andis ta nõusoleku enda kandidatuuri esitamiseks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikohale. Karu tahab näha, et Eesti on ka edaspidi digivõimekuse valdkonnas maailma tippriikide seas.

“Tean, et meie e-riigi taristu vajab uuendamist ning arendus-, rahastus- ja halduspõhimõtted ülevaatamist. Murekohtade ning parendusvõimaluste leidmisega on tarvis tegeleda, seadmata samal ajal ohtu meie jätkusuutlikkust ning rahvusvahelist mainet,” kirjutas ta.

Karu kohaselt soovib ta panustada Eesti riigi arengusse ning aktiivselt aidata kaasa ülaltoodud eesmärkide saavutamisele. Lisaks soovib ta soodustada koostööd era- ning avaliku sektori vahel ning toetada ettevõtjaid välisturgudele pääsemisel, tuua Eestisse välisinvesteeringud ja arendada kontakte Eesti ja teiste riikide ametkondade vahel nii kogemuste omandamiseks kui teistele meie kogemuste jagamiseks.

Haldusala prioriteetitena näeb ta esialgu viit tihedalt läbipõimunud teemat, millega soovib esmajärjekorras tegelema hakata:

  1. Rahvusvaheliste turgude avamine Eesti tootmis- ning teenindusettevõtetele
  2. Tugev digiriigi kuvand
  3. Digilahenduste töökindluse tagamine
  4. Digiteenuste kättesaadavuse ning kasutajakogemuse parandamine
  5. E-riigi põhikasutajate rahulolu

Rahvusvaheliste turgude avamise osas Eesti tootmis- ning teenindusettevõtetele ei pea Karu silmas vaid kontaktide loomist, keskkonna arendamisest ning takistuste kõrvaldamisest, vaid seda kuidas aidata ettevõtetel lõigata tehnoloogia arengust rohkem kasu ning sellega seoses enda rahvusvahelist konkurentsivõimet oluliselt parandada.

E-riigi taristu uuendamise nimel soovib ta soodustada koostööd avaliku ning erasektori vahel.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.