Uudis

Võimalik vaid Venemaal: kõrgtehnoloogiline robot Boris osutus tavaliseks Aljošaks

President Vladimir Putini egiidi all Jaroslavis toimunud noortefoorum “ПроеКТОриЯ” näitas, et Potjomkini tegemine on Venemaal siiamaani kõrge kunst. Foorumil tantsu löönud, arvutusoskusi esitlenud ja inimestega juttu rääkinud “kõige moodsam robot” Boris osutus  hoopis värvikas kostüümis inimeseks.

Kõrgtehnoloogilist robotit kajastas põhjalikult telekanal Rossija24, mis nüüdseks oma materjalid internetist on eemaldanud. Esialgne kajastus näitas, kuidas robot Boris lööb tantsu ja suhtleb täitsa vabalt.

Boris avaldas foorumil veel, et tema lemmikmängud on pokker ja Dota 2. Kuigi Boris sai kõvasti meediatähelepanu, ei vaevunud ükski ametlik väljaanne ütlema, et tegu pole siiski päris robotiga. Kes aga hoolikamalt näiteks Vesti fotot uuris, märkas Borisi väga inimlikku kaela:

Veebiväljaanne Tjournal.ru avastas aga, et kõrgtehnoloogilise roboti Boris asemel oli tegu robotikostüümiga nimega Aljoša.

Tuleb välja, et robootika asemel on tehtud innovatsiooni kostüümidisainis, sest Aljošat selga pannes jätab see peaaegu tõese mulje nagu päris robotist. Kuigi inimene kostüümi sees kõnnib ja liigub normaalselt, näeb väljast kõverdatud põlvedega robotit – just nagu Honda päris robot Asimo.

Märksõnad: ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.