Uudis

Volkswagen plaanib hakata tootma hulgaliselt elektriautosid

Foto: Scanpix

Volkswagen on avalikustanud projekti, mille käigus viiakse miljonite autode tootmine üle firma MEB elektriautode tootmise platvormile.

Platvormimuutus toimub tehastes, kus autosid valmistatakse. Kui alguses lubas Volkswagen, et elektriautode tootmisplatvorm läheb töösse 2020. aastal, siis nüüd avaldati, et projektiga tehakse algust juba aasta varem Saksamaal asuvas Zwickau tehases, kirjutab Electrek.

Tõenäoliselt on varasem töössevõtmine tingitud sellest, et MEB toetab ka hübriidsõidukeid, mistõttu saab sama tehnoloogiat kasutada nii hübriidide kui ka täielikult elektriliste sõidukite valmistamiseks.

Kuid juba praegu on Volkswagenil elektriautode tootmine käsil, e-Golf elektriauto peaks 2017. aastal saama endale pikema sõiduulatuse ning aprillis alustab elektrigolfide tootmist juba ka Volkswageni Transparent Factory.

On oluline, et Volkswagen säärase platvormivahetuse teeb, sest tegu on suure ja olulise autotootjaga. 2020. aastaks võib loota, et elektrisõidukite turuhind on langenud madalamale, nii et neid saab toota odavamalt ja rohkem.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.