Uudis

Voogedastusteenused nüüd muusikatööstuse suurimad kasumitootjad

steaming.jpg

2015. aastal teenis USA muusikatööstus enim kasumit voogedastusteenuste kaudu, ületades nii allalaadimised kui plaatide müügi. Nii selgub RIAA (Recording Industry Association of America) teisipäeval avaldatud andmetest.

Voogedastusteenuste võidukäigu põhjuseks toob amet uute teenuste turuletulekunagu näiteks Apple Music ja Tidal. Voogedastusteenuste poolt teenitud kasum moodustas 34,3% kogu muusikatööstuse kasumist ja sellele järgnesid allalaadimised 34ja plaadimüük 28,8 protsendiga.

On oluline mainida, et RIAA loeb mitmeid teisigi kasumiallikaid ja teenuseid voogedastusteenuste alla. Sinna ei kuulu ainult kasum maksvate Spotify, Apple Music või Tidal kasutajate pealt, vaid ka näiteks reklaamiraha teeniv YouTube’i sisu.

Muusikatööstuse juhid on pikka aega soovinud loobuda reklaamiraha pealt töötavate voogedastusteenuste kasutamisest ning avaldanud toetust teenustele nagu iTunes, kus tuleb iga laulu või albumi eest eraldi maksta. Teenusepakkujad nagu Spotify arvavad seevastu, et mõlemad mudelid peaksid käima koos, kus tasuta sisu pakkumine on reklaamistrateegia tasuliste teenuste jaoks.

Nagu näha, siis mudel selgelt töötab Spotify jaoks, kes avaldas eile, et nende teenuse eest maksab nüüd juba 30 miljonit inimest.

Avafoto: Freestocks.org

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.