Uudis

Võrdlus: kui palju maksavad erinevad pilveteenused ja kust saab enim tasuta mahtu?

pilv.jpg

Pilveteenuste turg on kirju ja teenusepakkujaid rohkem kui kunagi varem. Pea iga teenus toob pika nimekirja eri funktsioonidest, mis peaks kasutajat just neid valima panema. Erakliendile on kõige olulisem tõenäoliselt ikkagi hind ja see, kas ta oma seadmetes seda teenust kasutada saab.

Hind ja maht

* – iga TB maksab 59.99€/aasta lisaks kuni 30 TBni.

Ainuke piiramatu mahu pakkuja on Dropbox, kuid ka seda ainult äriklientidele. Äriklientidele mõeldud IDrive on samuti mõeldud pilveruumi salvestamiseks, kuid selle teenuse tõeline pluss on kasutaja kõvaketta pidev kopeerimine, mis annab kasutajale võimaluse kogu oma ketas vajadusel alla laadida.

Dropboxi puhul jääb suurim üksikisikule mõeldud pakett 1TB juurde, mille saab 9,99 euro eest kuus. Sama pakkumine on ka Google Drive’il, kuid seal võetakse arvesse kõiki failide mahtu läbi kõigi Google’i teenuste, nagu Gmail ja Google Photos.

Sarnaste hindadega teenusepakkujate juures tulevadki nende iseärasused mängu. Näiteks saab OneDrive’iga kaasa ka Office 365, IDrive panustab kõvasti failide turvalisusele ning kõik salvestatu krüpteeritakse.

Tuleb ka arvestada, et erinevaid pilveteenuseid on veel kümneid ning ka need võivad soodsatel tingimustel pilveruumi pakkuda.

Platvormid

Välja pakutud teenused töötavad pea kõigil platvormidel. Ainsaks erandiks on siin Apple’i iCloud, mis loomulikult Androidi ega Windows Phone’i ei toeta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses