Uudis

Võrumaal pannakse varateismelised hackatonil koolimuresid lahendama

Täna ja homme leiab Võrumaal Rõuge põhikoolis aset juunior hackathon “Nutikad ideed Eesti koolile EV100!”, kus 4.-8. klasside noored murravad pead selle üle, kuidas Eesti kooli paremaks muuta.

Kahepäevasesse laagrisse koguneb noori üle kogu Eesti, et edasi arendada maikuus aset leidnud ideekonkursile esitatud lahendusi. Hackathoni kogenud juhendajad ning mentorid viivad läbi mitmeid töötubasid, mis ulatuvad paberprototüüpimisest videote ning äppide tegemise ja Schratch programmeerimiseni. Nii on laagrilistel võimalik koguda hulgaliselt uusi teadmisi ja praktilisi oskusi, et oma ideid huvilistele esitleda ning tulevikus ka teostada.

Hackathoni eesmärgiks on läbi mängulise lähenemise noorte üld- ja digipädevuste arendamine. Õpilasi suunatakse märkama koolis ette tulevaid probleeme ja õppimisega seotud väljakutseid ning leidma nendele tehnoloogia või tarkvaraga seotud lahendusi.

“Hackathon on tarkvara arendamise maraton, kus paari intensiivse päeva jooksul jõutakse ideest valmis prototüübini. Põhikooli õpilastele hackathone tihti ei korraldata, sest sellel sihtrühmal ei ole veel valmis lahenduste meisterdamiseks vajalikke oskuseid. Seetõttu keskendume juunior hackathonil noorte digioskuste arendamisel ning anname neile näpunäiteid, mis aitavad ideekonkursile esitatud lahendusi loominguliselt esitleda,” ütles Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo.

“Rõuge koolis on haridust antud juba üle 300 aasta. Hariduses on selle aja jooksul nii mõndagi muutunud ja Rõuge on uuenduslike lahenduste kasutamise osas ümbruskonnas ikka eesrindlik olnud. Hackathoni taolise sündmus ja nutikate ideede Rõugesse toomine näitab, et innovatsioon võib aset leida ka Võrumaa küngaste vahel,” lisas sündmuse projektijuht ja Rõuge kooli robootikaõpetaja Triinu Grossman.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.